Google Kitap Hizmeti

Google’ın kitap severler için hizmete sunduğu bu uygulama, birçok insan tarafından kullanılmaktadır. Kullanıcılar hem amaçlarına uygun en iyi kitaplar buluyor hem de yeni kitaplar keşfedebiliyorlardır.
Kitap arama da web aramaya benzemektedir. Kitap aramak için, Google Kitap Arama veya Google.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz. Sorguya yazdığınız kelimelerin geçtiği bir kitaba rastladığınız takdirde Google bu sonucu otomatik olarak bağlantılarına ekler. Kitabın telif hakkı Google’ye ait veya yayıncı Google’ye izin verdiyse, kitabın ön izlemesini, tüm metinlerini görebilirsiniz. Kitap incelemeleri, web referansları, haritalar gibi her kitap için oluşturulan referanslarla aradığınız her türlü bilgiyi hızlıca bulmanıza olanak sağlanıyor. İstediğiniz kitaba ulaştığınızı takdirde, kitabı nereden bulabileceğinizi veya nereden alabileceklerini görmek için, ‘Kitabı Satın Al’ veya ‘Bu Kitabı Ödünç Al’ butonlarına tıklayabilirsiniz. Google okuyucularına kitapları, Ortak Program ve Kütüphane Projesiyle ulaştırmaktadır.
Her kitleye hitap eden Google bu uygulama ile kitapseverlerden de tam not almıştır. Kullanıcılarının ilgi alanlarına uygun olarak uygulamalar geliştiren Google en çok kullanılan arama motoru olmasının hakkını verir nitelikte hizmetler sunmaktadır.