fbpx

Google Reklam Fiyatları

İnternet ortamının reklam sektöründeki amirali Google Reklamları konusunda reklamverenlerin akıllarına takılan fiyat konusundaki soru ve sorunlar, çoğu zaman reklamverenlerde bir belirsizliğe neden oluyor. Google Reklamları ve Google Reklamları’nın fiyatları konusunda dikkat etmeniz gereken bazı başlıca hususlar vardır. Örneğin, gireceğiniz anahtar kelimeler ve Google AdWords’ün size belirlediği fiyatlar.

Burada dikkat etmeniz gereken husus, internet reklamcılığı yerine sektörünüzü baz alarak, size en uygun fiyata göre hareket etmek ve pazarda rekabet payı olan diğer firmaların yaptığı reklam çalışmalarına göz gezdirmektir. Konuyla ilgili olarak bir Google Reklam Ajansı yla beraber hareket ediyor iseniz, bu internet ortamındaki reklam çalışmalarınızı oldukça kolaylaştırabilir. Burada 10 TL gibi küçük bir meblağ ile de reklam verebilirsiniz, 500 TL gibi bir meblağ ile de reklam verebilirsiniz. Fakat belirttiğimiz gibi dikkat etmeniz gereken en önemli husus, internet reklamcılığı yerine pazar payına göre hareket edip hangi sektörde iseniz, reklam çalışmalarınıza o yönde şekil vermeniz gerekir.

Şayet büyük bir pazar payı olmayan bir sektörle alakalı yahut karşınızda rakip olarak internet reklamcılığı konusunda büyük çalışmalara imza atmamış firmalar mevcut ise bu sizin ve yapacağınız internet reklamları çalışmalarınızı daha da kolaylaştırır ve olumlu yönde etkiler. Tüm bunlardan sonra kafanızda oluşturduğunuz reklam taslağına göre hareket etmeniz sizin lehinize olacaktır. Şayet bu taslağa göre hareket ederseniz, hem reklamlarınızdan daha verimli dönüşler alırsınız hem de aldığınız dönüşlere oranla bütçenizi ayarlarsınız.

Google Reklam fiyatları konusunda yapacağınız bu çalışmalar ve bireysel olarak oluşturduğunuz taslak veya taslaklar hem firma olarak size bir prestij kazandırır hem de konuya olan yatkınlığınızda gözle görülür bir artış sağlar. Fakat öte yandan, büyük bir pazar payına ve internet ortamındaki reklam çalışmalarına önem veren firmalarla rekabet hâlinde iseniz, daha da dikkatli ve sağlam adımlar atmanız gerekir. Zira Google Reklam fiyatları, Google’ın kuralları gereği açık artırma ile işler. Şayet rakip firma sizin vermiş olduğunuz “tık başı” ücretin üstü bir fiyat verir ise, reklam konusunda sizden önde demektir. Google Reklam fiyatları konusunda burada yapacağınız en önemli çalışma, “doğru kelimeler” ve “doğru kelimelere doğru fiyatlar” vermektir.

Eğer Google Reklamları’nın fiyatları konusunda detaylı bir araştırma yaparak hareket ederseniz, kazanan siz olursunuz.