Google Reklam Hesabım Askıya alındı Ne Yapmalıyım?

Google Reklam Askı | Dünya çok büyüktür ve reklamverenler her zaman rekabetin önünde kalmaya çalışıyoruz. Google, tabii ki şirketlerin bazen Google ile reklamverenler arasındaki çatışmalara ve yanlış anlamalara yol açabilecek reklamcılık politikalarına uymalarını sağlamalıdır. Askıya alınmış AdWords hesaplarını kaldırma hakkında sıklıkla sorgular alırız ve her durumda, hesabın askıya alınmasının başlıca nedeni, Google’ın görüşüne göre (ki tek fikir budur!), Reklamveren kuralları takip etmemiştir. Buna sana bir şey olursa, saptayıp hesabının askıya alınmasını sağlayın.

1. Google genellikle Hesapları Askıya Alma Nedenini Biliyor

Google’ın tüm politikalarını bilmek ve anlamak bir görev canavarı olabilir, ancak birine aykırı davranıp atmadığınızı bildirmek iyi bir şeydir ve ilk suç olması durumunda bunu düzeltmenize izin verir. Google’a göre, hesapların askıya alınmasının başlıca nedenleri şunlardır:

 • Politika ihlallerini tekrar et
 • Politikaları kullanıcıları tehlikeye atan büyük bir şekilde ihlal etmek
 • Reklam maliyetleri için ödeme yapılmaz
 • Hesap, zaten askıya alınmış bir hesapla alakalı gibi görünüyor

2. Birinci Basamakta Proaktif Olun ve Askıdan Kaçının

Süspansiyona karşı en iyi savunma, başta onu engellemektir. İşte bunu yapmanın en iyi yolu:

 • Onaylanmamış bir reklamı alırsanız düzeltin ve gelecekte aynı hatayı yapmayın.
 • Siteniz onaylanmazsa, nedenini öğrenin ve olabildiğince hızlı bir şekilde düzeltin.
 • Bildirimlerinizi güncelleyin. Yanlış bir şey yaptığınızda uyarı almanız gerekir.
 • AdWords politikalarını periyodik olarak inceleyin ve anlayın. İşte size güncel bilgi sağlamak için Google’ın politika değişiklik günlüğü .

Askıya alınmış bir hesapla ulaşan bir müşteriye sormam gereken ilk şey şu: Google’ın gönderdiği orijinal uyarı e-postanız var mı? Cevap hayır olmamıştı. Bir hata yaptığınızda, Google sizi ilk bildiren siz olacak. Bu bildirimleri hafifçe çekmeyin! Gördüğümüz neredeyse her süspansiyon önlenebilirdi. Reddetme bildiriminin ayrıntılarıyla ilgili emin değilseniz veya şaşkınsanız hemen AdWords Destek veya ajansıyla iletişime geçin . Sorunu ilk kez çözerek ne kadar zaman ve para kazandıracağınızı vurgulamıyorum.

Not: Bazı durumlarda, Google herhangi bir uyarı yapmadan sizi askıya alacaktır. Eğer bu gerçekleşirse, sistemden çıkarılacak bir şansınız olabilir, ancak bazı durumlarda iş modeliniz Ücretli Arama için uygun olmayabilir.

3. Askıya Alınca Ne Olur?

AdWords hesabınız askıya alındığında, bunun gerçekleşeceğini görebilirsiniz:

 • Google, reklamlarınızı yayınlamayı durduracaktır.
 • Herhangi bir ilgili hesap muhtemelen askıya alınacaktır.
 • Satıcı hesabınız askıya alınacaktır.
 • Benzer bilgilerle yeni bir hesap oluşturmaya çalışırsanız, bu hesap askıya alınır.

Gördüğümüz en büyük hatalardan biri, bir hesabın ilk onaylamamasını düzgün şekilde düzeltmediğinde durdurulmasıdır. Onarmaya çalışmak yerine, yeni bir hesap oluşturabilirler! Yapmayın. Bu hayır hayır demektir ve Google sizi süresiz kapatacaktır. Hemen yakalayamasalar dahi, er ya da geç muhtemelen olacaktır.

 4. Google Politikalarını anlama.

Bu, reklamverenlerin çoğu zaman endişelenmek için bütün zamanlarını harcamak istemiyor ve bunu anlayabiliyorum. Çevrimiçi bir reklamveren olarak, Google’ın her bir politikasını bilmeniz ve anlamanıza gerek yoktur, ancak temel bilgilerinizi bilmeli ve endüstrinizle ilgili politikalar hakkında güncel kalmalısınız.

Google’ın reklamcılık politikaları, kullanıcıyı korumak için hazırlanmıştır. Birçok durumda, Google’ın yanlış iddia ettiği veya açılış sayfasında veya sitesinde yanıltıcı içerik oluşturduğuna inandığı bir reklamverene bir askıya alınması yapılır. Özellikle sağlık, finans, teknoloji desteği ve kişisel verileri toplayabileceğiniz herhangi bir şey gibi hassas endüstrilerde, destek veya referans olmaksızın taleplerde bulunmaya dikkat edin.

5. Askıya Alınırsam Neler Yapabilirim?

Öncelikle neden askıya alındığınızı öğrenin. Bunlar, Google’ın her bir durum için ne yapmanız gerektiğiyle birlikte askıya alma işlemlerine eşlik etmek üzere göndereceği uyarı türleri:

 • Hesabınızdaki izinsiz girişimler veya etkinlikler. Bu sizin güvenliğiniz için. Hesabınız tehlikede olup olmadığını öğrenmek için buraya tıklayın .
 • Bakiyenizi ödemezseniz, askıya alınırsınız. Paranızı ödediğinizi bildirmek için hesabınıza giriş yapın, bakiyenizi ödeyin ve AdWords’e başvurun.
 • Google, ödeme aktivitenizde şüpheli bir davranış tespit ederse, hesabınız askıya alınır.
 • Politika ihlali, hesabınızın askıya alınmasını sağlar. Endişelenmeyin, itiraz süreci var. İhlalleri düzeltin, yaptığınız değişikliklere ilişkin ayrıntılı bir rapor hazırlayın ve itirazınızı göndermek için bu sayfayı ziyaret edin . Temyizi göndermeden önce ihlalin doğru şekilde tespit edilmesinin önemini vurgulamıyorum.
 • AdWords Şartlar ve Koşullarını ihlal ederseniz Google sizi askıya alacaktır . İş uygulamalarınızın politikaları izlediğinden ve kredi kartlarınızın iyi durumda olduğundan emin olun.
 • Maalesef, bazı ihlaller çok ciddi sayılır ve Google, bir daha reklam yayınlamanıza izin vermeyebilir. Bunun tek bir reklam gibi küçük şeylerin tekrar tekrar ihlali nedeniyle olduğunu görmemiştim. Genellikle reklamverenin daha önce düzeltebileceği bir şey yapmış olduğu bir durumdur.

Google politika ekibinin belirsiz olabileceğini size ilk önce ben söyleyeceğim; bu nedenle reklamveren olarak, yapabileceğimiz ve yapamayacağımızı anlamak bizim görevimizdir. Değişiklikler talep ettiğinde, isteğinizi yerine getirmek için mümkün olduğunca emin olun; böylece yaptığınızdan şüphe yoktur. Günün sonunda Google, kullanıcılarını ve kendi markasını korumak istiyor. Yerine geçecek milyonlarca reklamveren var, bu nedenle çoktan sahip oldukları hataları yapma. Yanıltıcı iddialardan kaçının, promosyon kodlarını kötüye kullanmayın ve bir adım geri çekin ve reklamınızı son kullanıcının gözünden inceleyin ve onlara değer katmak için elinizden gelen her şeyi yapın.

1 Yorumlar

  SAM Medya
 • Konunuz çok başarılı, bende bu konudan muzdariptim. Belki benim gibi olan bazı arkadaşlar da vardır. Eğer para ödedikten sonra hesabınız askıya alındıysa şurdaki gibi işlemleri yaparak paranızı iade alabilirsiniz. ; https://www.fckeydal.com/adwords-hesabim-askiya-alindi-cozumu/

  İyi günler, kolay gelsin.

Yorumlar kapalı.