fbpx

Google Reklam Ücreti

21. yüzyılın tartışmasız “insani ihtiyacı” olarak kabul gören internetin, insan hayatındaki yerinin artık vazgeçilmez bir faktör hâlini almasıyla beraber, reklamveren büyük firmalar, insanların bu “en temel ihtiyacı”nı göz önüne alarak, başta Google Reklamları gibi arama motorlarının sunduğu reklam olanaklarıyla hedef kitleye en kolay ve en başarılı yoldan ulaşmanın keyfini sürüyorlar.

Google arama motoru, pazardaki hakimiyetinin yanı sıra, bir de Google Reklamları ile reklamverenlerin gönlünü kazanmış durumda.
Sunduğu imkânlar ve düşük ücret ile başarılı reklamları sayesinde artık “internet reklamcılığı”nın kalbi ve beyni olan Google Reklamları konusunda reklamverenlerin aklına ilk gelen soru; “Peki Google Reklam Ücreti nedir?”

İşte Google Reklamları’nın ücret konusundaki büyük avantajı ve diğer reklam olanaklarını geride bırakan artısı da bu. Zira reklamveren olarak siz, istediğiniz ücret karşılığında istediğiniz şekilde reklam verebiliyorsunuz. Sunduğu olanaklar sayesinde, her bütçeye uygun olarak, düşük ücretler karşılığında dahi, internetteki varlığınızı kolayca gösterebiliyorsunuz. “Tık başı” reklam olanağı sayesinde, Google Reklamları’na ödediğiniz ücreti istediğiniz kriterde belirleyebiliyorken, diğer yandan da hedef kitleye ulaşmak için belirlediğiniz anahtar kelimelere fiyat dahi biçebiliyorsunuz.

Burada reklamveren olarak dikkat etmeniz gerekense, sektörle ilgili olarak firmanıza en uygun anahtar kelimeleri belirlemek ve onlara “en uygun” ücreti biçmektir. Zira belirlemiş olduğunuz kelimeler ve onlara biçtiğiniz ücretler sayesinde hedef kitlenizi ulaşmak çok daha kolay bir hâl alacaktır. Yapmış olduğunuz Google Reklam çalışmaları sonrası, takip etme, rapor alma avantajları sayesinde de, hem oluşturmuş olduğunuz reklamlar üzerinde hem de bu reklamlara biçmiş olduğunuz ücretler üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Bu sayede de hem hedef kitleniz için doğru reklam şeklini oluşturabilirsiniz hem de büyük ücretlerden kaçınabilirsiniz.