Google Sketchup

Google Sketchup, 3 boyutlu resimler yapmanızı sağlayan bir Google uygulamasıdır. 3 boyutlu resimler yapmak bilmeyen insanlar için öyle çokta kolay bir iş değildir. Yaptığı birbirinden başarılı projelerle adından söz ettiren Google, 3 boyutlu çizimi profesyonel olarak bilmeyen fakat, yinede hobi olarak yapmak isteyen kullanıcılar için kullanımı çok kolay olan bu uygulamayı geliştirmiştir.
Google Sketchup, uygulamasını kullanabilmek için bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir. Google bu programı ‘herkes için 3D’ sloganını kullanarak tanıtıyor.
Kare, daire, üçgen gibi çok sayıda kalıplaşmış şekilleri barındırdığı, kolayca ulaşılabilinen bir menüsü bulunmaktadır. Bu uygulamayla, düşündüğünüz bütün şekilleri kolayca çizebiliyorsunuz. Çizimlerinizi daha renkli hala getirmek, daha göz alıcı yapmak yalnızca sizin elinizdedir. Google, her şeyi sizin adınıza düşünmüş ve işinizi daha da kolaylaştırmak için kalıplaşmış bir şekilde birçok deseni size sunmuştur.
Uygulamanın, sayamadığımız daha birçok farklı özelliği bulunmaktadır. Google, kullanıcıları için her ayrıntıyı düşünüp tasarlamış ve onlara sadece bu hizmetin keyfini sürmeyi bırakmıştır.