Google’a Site Ekleme

Günümüzün en popüler arama motoru olan Google, birçok kullanıcının site aramalarında ilk adres olmuştur. İnsanlar aramak istedikleri sitenin adının bir kısmını aratarak arama sonuçlarından çıkan istedikleri adrese tıklamaktadırlar. Bu tür aramalardan dolayı web sitenizin Google Arama Motorunda bulunması ziyaretçi sayınızı arttırmak açısından oldukça öenmlidir.
Google site endeksleme robotu (BOT) her gün milyonlarca site taramakta, veritabanını sürekli güncel tutmakta ve yeni eklenen sitelerle veritabanı alanını biraz daha genişletmektedir. Google’nin web sitenizi tanıyabilmesi için yapmanız gereken sitenizi Google’a eklemektir. Site ekleme yaparken sitenizdeki her sayfayı ayrı ayrı bildirmeniz gerekmemektedir. Site endeksleme robotu, sitenizi gezerken ana sayfadaki linkleri tüm sayfalara uygulamaktadır.
Sitenizi Google Arama sonuçlarına ekledikten sonra, Google sitenizi tekrar ziyaret edecek ve sitenizde yaptığınız yenilikler doğrultusunda güncelleme yaparak, değişikliklere göre çıkmanızı sağlayacaktır.
Sitelerinizin aramalarda çıkabilmesi için, Google Arama Motorunda kayıtlı olmalıdır. Bu doğrultuda web sayfanızı ‘Google Site Ekleme’ bölümünden eklemeniz gerekmektedir. www.google.com/intl/tr/add_url.html adresine tıklayıp, gerekli olan bilgi yerlerini doldurduktan sonra sitenizi sorunsuz bir şekilde Google’a eklemeyi tamamlayabilirsiniz.