Google’da Birinci Sayfa

İnsanlar internet üzerinden araştırma yaparken çıkan sorgu sayfalarından sadece Google’da birinci sayfa üzerinde doğru bir şekilde odaklanmaktadırlar. Yani iki ve üçüncü sayfaları ziyaret eden kullanıcı sayısı oldukça düşüktür.

Bu nedenle siz satışını yaptığınız ürünle ilgili olarak verdiğiniz reklamları iyi bir optimizasyon çalışmasından geçirmezseniz Google birinci sayfa da yer alma ihtimali oldukça düşecek ve buna doğrudan bağlı olarak sitenizi ziyaret eden insan sayısı da oldukça az olacaktır. Hiçbir firma ve reklam ajansı sizi Google birinci sayfa da çıkarabileceği üzerine kesinlikle garantili bir söylemde bulunmaz. Çünkü Google birinci sayfa da çıkmak ve yer almak kolay bir işlem değildir. Uzun ve devamlı bir çalışma ve optimizasyon gerektirir. Ayrıca rekabet içerisinde olduğunuz firmalarda sizin gibi ilk sayfada yer almak için uğraşacaklarından verdiğiniz anahtar kelimeler ve anahtar kelimeler başına oluşturduğunuz ödeme miktarları Google birinci sayfa da çıkmanıza büyük etki etmektedir.

Google birinci sayfa da yer almak şirketinizin satmış olduğu ürün gelirlerini arttıracak, müşteri sayınızı çoğaltacak ve firmanızın daha çok insan tarafından bilinip tanınmasında vesile olacaktır. Bu yüzden Google birinci sayfa da yer almak istiyorsanız mutlaka bu işin profesyoneli olan google reklam ajanslarına danışmalı ve onların yardımını almalısınız. Bu şekilde reklamınızın amacına ulaşması daha kolay ve kısa sürede gerçekleşecektir.