Google’da En İyi Reklam Yöntemleri

Bir ürün, bir firma veya bir topluluk ile ilgili kullanıcı kitlesine ulaşmanın en hızlı ve etkin yolu günümüz şartlarında internet üzerinden reklam vermektir. Milyonlarca kullanıcının bulunduğu web sayfalarında kendi reklamlarınızın yer alması Google AdWords sayesinde mümkün. Üstelik Google gibi dünyaca kabul edilmiş ve en çok kullanılan arama motorunda, aranan kelime sonuçlarında Google reklamlarınız yer alabilir. Bu sayede milyonlarca müşteri ve kullanıcıya ulaşmanız sadece reklamlarınıza tıklamak kadar kolay olur.

Google reklam vermek için büyük bütçeler ayırmanıza gerek yoktur. Çünkü her kullanıcıya hitap eden seçenekler ile 10 TL gibi bir bütçe ile reklamlarınızı yayınlamanız mümkündür. Herhangi bir alt sınırı olmayan Google reklamlarınıza tıklandıkça bakiyenizden ücret düşülmektedir

Google reklam vermek için gerekli olan maliyet hesabı, anahtar kelime seçimi, kelime trafiği gibi konularda uzman kişilerden yardım alarak hizmetten kolayca faydalanmak mümkün. Reklam gösterimlerine tıklanmadıkça ödeme yapmanız gerekmez. Bu sayede reklamlarınız amaçlarınıza tam olarak yanıt verecektir.

Reklamlarınızın istatistiklerini izlemek ve analiz etmek de size sağlanan olanaklar arasında yer almaktadır. Google reklam vermek kadar kolay olan bu istatistik sisteminde, ayrıntılı olarak görüntülenme sayınızı, tıklanma sayınızı ve anahtar kelimelerinizin tıklanma sayılarını ayrıntılı olarak görebilirsiniz. Google reklamları için günlük bütçe belirleyip, bütçeniz doğrultusunda reklamlarınızın yayınlanmasını kontrol altında tutabilirsiniz. Bu sayede beklenmedik bir fatura ile de karşılaşmanın önüne geçmiş olursunuz.

https://accounts.google.com/Login?hl=tr&continue=http://www.google.com.tr/

sayfasından ulaşabileceğiniz Google AdWords ile, hemen reklam vermeye başlayabilirsiniz. Ancak vereceğiniz reklamlarda anahtar kelime seçimleri ve kelime aranma hacimleri de doğrudan reklamlarınızın müşterilerinize ulaşması açısından önemlidir. Bu konuda uzman kişilerden mutlaka yardım almanız gereklidir. Aksi takdirde hedef kelimeniz dışında alakasız bir arama sonucunda reklamlarınızın gözükmesi, size katkı sağlamayacaktır.

Doğrudan hedef kitleye odaklı olan Google AdWords reklam hizmetleri ile hedef kitlenize ulaşmak için öncelikle bir Google hesabı edinin. Ardından bütçenize uygun şekilde reklam vermeye başlayın.