iGoogle

Google bağlı bir özellik olan iGoogle, kişiselleştirilmiş ana sayfa hizmeti sunmaktadır. Bu hizmete ulaşmak için herhangi bir yazılım kurmanız gerekmemektedir, internet üzerinden bir web tarayıcıyla ulaşabilirsiniz.
iGoogle sayesinde, gündemi meşgul eden haber ve olaylardan haberdar olabilir, hava durumu hakkında bilgi alabilir, unutmamanız gereken gün içinde yapacağınız işler hakkında çeşitli notlar alabilirsiniz. Ayrıca iGoogle’ye ekleyeceğiniz gmail modülü sayesinde, gmail adresinize gönderilen e-postalarınızı bu sayfa üzerinden takip etme imkanınız da bulunmaktadır. Canınızın sıkıldığı zamanlarda iGoogle sayfasına eklediğiniz oyunlar sayesinde eğlenceli vakitler geçirebilmektesiniz. iGoogle bünyesinde barındırdığı haber başlıkları, oyunlar, takvim, yapılacaklar listeleri ile kullanıcıların imdadına yetişen bir sayfa haline gelmektedir.
iGoogle’ye ulaşabilmek için, www.google.com.tr/ig adresini veya www.google.com.tr bağlantısını kullanmanız gerekmektedir. iGoogle sayfasına ulaştığınız gibi kullanmanız da herhangi bir mani bulunmamaktadır. Fakat oturum açmadığınız sürece sayfada yapacağınız değişikliklerin kalıcı olacağını söylemek pek mümkün değildir. iGoogle da oturum açtığınız takdirde, yaptığınız değişiklikler kaydedilir ve herhangi başka bir bilgisayardan oturumunuzu açtığınız zaman bile kaydettiğiniz değişiklikleri görebilirsiniz.
Google, hayatımızın her anını kolaylaştırmak ve eğlenceli kılmak için yaptığı ya da yapacağı yeniliklere hız kesmeden devam etmektedir.