Instagram Başkasını Taklit Eden Hesaplar

Instagram taklit hesaplar konusunda Instagram güvenlik konusunu oldukça fazla ciddiye almaktadır. Eğer Instagram taklit hesaplar ile karşılaştığınızı ya da birinin sizi taklit ettiğinizi düşünüyorsanız bunu Instagram’a şikayet edebilirsiniz. Instagram ile kimlik bilgileriniz de dahil olmak üzere detaylı bilgilerinizi paylaşmanız gerekmektedir. Instagram hesabınız varsa ya da yoksa hiçbir şey farketmeden bu konuyu Instagram ile paylaşabilirsiniz. Sadece taklit edilen kişinin şikayetine yanıt verilmektedir. Eğer bir tanıdığınızın taklit edildiğini düşünüyorsanız bunu kendisiyle paylaşıp o kişinin şikayet etmesini sağlamalısınız. Bunun dışında eğer tanıdığınız bir kişi şikayet ediliyorsa siz de,

  • Taklit edilen kişiyle e-posta veya telefon üzerinden iletişime geçerek kendisini durumu Instagram’a bildirmeye teşvik edin.
  • Taklit edilen kişiye Direct mesajı göndererek kendisini durumu Instagram’a bildirmeye teşvik edin.

Eğer taklit hesap temsil ettiğiniz bir kişiyi kapsıyorsa mesela çocuğunuz gibi o zaman siz de şikayette bulunabilirsiniz. Kullanıcı adı ile ilgili olarak da eğer almak istediğiniz kullanıcı adı başkası tarafından alınmışsa ve o hesap kullanılmıyorsa siz de yine aynı adı alamıyorsunuz bunun yerine aynı ad için herhangi bir noktalama işareti koyarak farklı bir versiyonunu seçebilirsiniz. Bunların dışında Instagram reklam ile de reklam vermeye başlayabilirsiniz.