Instagram Güvenli Fotoğraf Paylaşma

Instagram güvenli fotoğraf paylaşma Instagram’ın topluluk kuralları doğrultusunda gönderi paylaşıma yapmasına olanak tanıyan bir durumdur.Çıplak ya da müstehcen fotoğraf paylaşma genel olarak topluluk kurallarına aykırı bir durum oluşturmaktadır. Eğer biri sizden bu tarz bir fotoğraf paylaşmanızı isterse bu durumda kesinlikle hayır demelisiniz. Eğer Instagram dışında bu tarz video ve fotoğraf paylaşımları yaptıysanız bunları 2. bir kişinin kullanımına sunmuş oluyorsunuz ve durumda fotoğraflarınız üzerindeki denetimi kaybedebilirsiniz. Kendinizi güvende tutabilmeniz için yapabileceğiniz en iyi şey fotoğraf ve videolarınızı özellikle sizden müstehcen bir şekilde çekmenizi isteyen insanlarla paylaşmamak olacaktır. Bu durumda size karşı yapılacak olan şantaj yolu ile yaşayacağınızın kötü durumların önüne geçmiş olacaksınız. Eğer bir kişi sizin özel fotoğraflarınızı başkaları paylaşacağı yönünde tehdit ederek sizden para talep ederse bu durumda yapabileceğiniz birkaç seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunlar;

  • Emniyet teşkilatına başvurarak bu kişiyi şikayet edin.
  • Bu kişiyi Instagram’a şikayet edin.
  • Bu kişiyi engelleyin. Gizlilik ayarlarınıza bağlı olarak, Instagram kullanıcıları takipçilerinizin ve takip ettiğiniz kişilerin listesini görebilir. Birisini engellediğinizde, bu kişi artık profilinize erişemez.

Tüm bu durumlar sizin güvenliğiniz için oluşturulmaktadır. Bu nedenle sizlerde fotoğraf ve video paylaşımı konusunda her zaman çok dikkatli davranmalısınız. Instagram reklam için tıklayın.