Instagram Hata Mesajı

Instagram hata mesajı kapsamında eğer, daha fazla kişiyi takip edemezsiniz mesajı alıyorsanız, spamı azaltmak adına Instagram kullanıcıların 7.500 kişiden fazlasını takip etmelerine izin vermemektedir. 7.500 kişiyi takip eden her kullanıcı takipçi sayılarından ayrı şekilde bir hata mesajı alır. Bunun için takip ettiğiniz kişi sayısı kapsamında gerekli değişiklikleri yapmanız gerekmektedir. Eğer Instagram’a giriş yapmaya çalışırken Instagram hesabınızın kapatıldığına dair bir Instagram hata mesajı alıyorsanız, Instagram’ın topluluk kurallarına ve Kullanım koşullarına uymayan hesapları uyarıda bulunmadan kapatabileceklerini bilmelisiniz. Bu sorunla karşılaşmamak için topluluk kuralları ve kullanım koşullarını tekrar gözden geçirmeniz tavsiye edilmektedir. Eğer hesabınızın yanlışlıkla kapatıldığını düşünüyorsanız bunun için Instagram’a bir itirazda bulunabilirsiniz. Bunun için ise Instagram uygulamasını açıp e-posta adresiniz ve şifrenizi girerek ekranda çıkan talimatlar doğrultusunda hareket etmelisiniz. Eğer kapatıldı mesajı görmüyorsanız bir giriş yapma sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Eğer hesabınız şifrenizi bilen başka bir kişi tarafında silindi ise hesabınızı geri getirmeniz mümkün değildir. Silinen hesabınız da kullandığınız e-posta adresi ile yeni bir hesap açabilirsiniz ama aynı kullanıcı adını tekrar alamazsınız. Eğer Instagram da bir yorumu silinemeyeceğini gösteren bir hata mesajı alıyorsanız bunun nedeni yorumun zaten Instagram üzerinden silinmiş olmasıdır. Eğer sayfanın eski bir sürümünü görüntülüyorsanız yorum yine de görünecektir. Instagram yaşanan bu sorunun farkında ve bunu düzeltmek için uğraşmaktadır. Instagram da sadece kendi hesabınızdaki gönderilerinize gelen yorumları silebilirsiniz. Eğer bir yorum yazarken hata yaşıyorsanız öncelikli olarak uygulamanın son sürümüne güncellemeyi denemelisiniz. Eğer Instagram uygulamanız güncel olduğu halde hala hata alıyorsanız bunun nedeni olarak şunlar yer alabilir,

  • Tek bir yoruma en fazla 5 adet @ bahsetme ekleyebilirsiniz
  • Tek bir yoruma en fazla 30 adet konu etiketi ekleyebilirsiniz
  • Aynı yorumu birden fazla kez paylaşamazsınız (ifade simgeleri dahil)

Eğer Instagram uygulama veya akışınızı yüklerken sorun yaşıyorsanız, bunun için sorun giderme adımlarını izlemeniz gerekmektedir. Telefonunuza gelen internet sinyallerinin ya da çekim gücünün zayıf olduğu yerlerde bir fotoğraf yükleyemezsiniz. Eğer internet sayfalarını da yüklerken sorun yaşıyorsanız hata muhtemelen internet bağlantınız kaynaklıdır. Bu konuda unutmamanız gereken 2 nokta vardır bunlar,

  1. Bazı mobil operatörler, ay içerisinde belirli bir miktar veri kullanımından sonra müşterilerinin mobil veri hızını sınırlar. Bu sebeple, ay sonuna doğru akışınız yüklenirken hata alabilirsiniz. Uygulamayı kullanma konusunda her ay sonunda düzenli olarak sorun yaşıyorsanız, doğrudan servis sağlayıcınızla (ör. Avea, Turkcell, Vodafone) iletişim kurun.
  2. Konser, futbol maçı gibi çok sayıda kişinin katıldığı bir etkinlikte herkes mobil ağı aynı anda kullanmaya çalışırken, zayıf bir bağlantınız olmasına rağmen cep telefonu sinyaliniz güçlü gibi görünebilir. Bu sorun etkinlikten çıktığınızda kendi kendine çözülür.

Eğer Instagram ile alakalı teknik bir sorun yaşıyorsanız bunu uygulama içerisinden bildirebilirsiniz. Instagram reklam özelliğiyle tanışmak için de geç kalmayın.