Instagram Hikaye Reklam Boyutları

Artık arkadaşlarımızla fotoğrafları anında paylaşabiliyor olmamız şaşırtıcı bir şey. Yavaş çevirmeli internet sitemize bağlandığımızda yüksek sesle rahatsız edici bir zil sesini duyduğumuz sadece birkaç yıl önceydi ve şimdi bir fotoğrafın 2 saniyeden fazla yüklendiğinde şikayet ediyoruz.

Instagram, fotoğraf paylaşım yetenekleriyle sosyal medya alanında devrim yarattı. Ancak son olarak, Instagram hikayesinin uygulanması platformun en büyük isabeti. Instagram hikayeleriyle, takipçilerinizi ne yaptığınızı veya markanızın neler yaptığını güncelleyebilirsiniz. İzleyicilerinizi takip edebilmek için, hikayelerinize 24 saatte kaybolacak kısa videolar ve fotoğraflar gönderebilirsiniz. Instagram hikayelerini kullanarak daha fazla marka görmeye başlıyoruz ve ortaya çıkan ana soru, “doğru Instagram hikaye boyutları ile mükemmel Instagram hikayesini nasıl elde ederim?”

En iyi uygulamaları ve doğru Instagram hikaye boyutlarını size sunmak için Instagram öyküsünün sanatını derinden inceledik ve paylaştık ve böylece paylaşabileceğiniz etkileyici öyküler oluşturabiliyorsunuz.

Instagram Hikaye Boyutları Nelerdir?

Instagram hikaye boyutları 1920px tarafından 1080px . Bunun anlamı, videonuzun veya fotoğrafınızın 1080 piksel genişliğinde ve 1920 piksel yüksekliğinde olması. Ayrıca 9:16 en boy oranı olarak bilinir .

Instagram, hikayelerinizin boyutuyla ilgili çok katıdır ve gerekli boyutlara uymayan Instagram hikayenize bir fotoğraf veya video yüklerseniz, Instagram kırpılır ve bazen fotoğrafınıza / videonuza yakınlaştırılır. Bu, kalite kaybına ve bazen önemli görsellerin kesilmesine neden olur.

Uygun Instagram Hikayesini Nasıl Yaratabilirim?

Öyleyse, hikayenize basit bir fotoğraf veya video eklemek istiyorsanız, tek yapmanız gereken videonuzu filme çekmek veya fotoğraf makinenizi dikey olarak çekmek.

Evet… bu doğru… videoların nasıl çekilmesi gerektiğinin tam tersi.

Güzel metin ve daha iyi görsellere sahip profesyonel Instagram hikayeleri oluşturmak istiyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç adım daha vardır.

Ek olarak, kameranızdan çıkardığınız bir videoyu 16: 9 en boy oranında çekebilir ve iMovie, Adobe Premiere Pro veya Final Cut gibi programları kullanarak kırpabilirsiniz. Herhangi bir video düzenleme yazılımı, videoyu 1080 x 1920’ye kırpmanıza izin vermelidir.

Instagram Hikayelerim Ne Olmalı?

Instagram hikayesi hakkında harika olan, bir ürünü satmak, markanızı tanıtmak (kişisel veya kurumsal) veya bunu takipçilerinizin güncel kalması için bir araç olarak kullanabilmenizdir.

Çağrı-Eylemler

Instagram hikayeleri, bir iş profili iseniz bir bağlantı eklemenize olanak sağlar ve takipçilerinizi hızlıca kaydırıp belirli bir web sayfasını ziyaret etmelerini isteyebilirsiniz. Tanıtmak için bir blog yayınınız varsa bu önemlidir.

Bir işletme değilseniz, yeni yayınlarınızı tanıtabilirsiniz ve kullanıcılara profilinizle etkileşim kurmasını söyleyebilirsiniz. Ayrıca videoya bir bağlantı da ekleyebilirsiniz, böylece takipçilerinize daha fazla bilgi için biyografiyi tıklayıp onlara ilgili sayfaya yönlendirmelerini söyleyebilirsiniz.

Takipçilerinize günlük yaşamınızda veya işinizde neler olup bittiğini anlatan Instagram hikayelerini kullanabilirsiniz. Teaserlar, gelecekteki içerik ve ürünler için heyecan yaratmanın iyi bir yoludur. Takipçilerinize sessiz bir zirveyi vermek, yeni içerik veya ürünlerin piyasaya sürülmesini beklerken markanızı akıllarında tutacaktır.

Instagram Anket

Instagram hikayesi hakkında yazdığım daha çok, kendimi nasıl kullanmalıyım diye düşünüyorum. Instagram, öykülerinize anket ekleyebilmenizi sağlayan yeni bir özellik ekledi. İstediğiniz herhangi bir soru sorabilir ve ekranda bir dokunuşla takipçilerinizin cevaplarını görebilir ve tam olarak neyi cevapladığını size söyler. Bu bir oyun değiştirici… Bu aslında serbest piyasa araştırmasıdır ve doğru soruları soruyorsanız, izleyicileriniz hakkında harika bir fikir edinebilirsiniz.

Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğin ve Görüntülenmesi
Bu, iş ve bloglar için her şeyden çok geçerlidir. Instagram feed’inde belirli bir görünüm veya stil tutmaya çalışıyorsanız, muhtemelen müşterilerinizden veya okurlarınızdan fotoğraf veya video yayınlamak en iyi fikir değildir. Bunun nedeni, müşterilerinizin bu fotoğrafları veya videoları nasıl aldıklarına dair kontrole sahip olmamanızdır, ancak referanslar her zaman büyük bir içerik kaynağıdır. Instagram hikayeleri, kullanıcı feed’inizi bozmadan kullanıcılarınızın ürettikleri içeriği sergilemenin iyi bir yoludur. Onların çekimlerini yeniden göstererek günlerini bile yapabilirsin!

Ek olarak, markanız herhangi bir baskıdan yararlanırsa, bunu görüntülemek için Instagram öykülerinizi kullanmak iyi bir fikirdir.

Instagram Stories Hatalardan Kaçının

Muhtemelen, “vay bee! Instagram hikayeleri yaratmak için yeterince kolay görünüyor, belki şu an başlamalıyım!” diye düşünüyorsunuzdur.

Kolay! Ancak, başlamadan önce, bir adım geri atıp ilk hikayenizi oluşturmadan önce bilmeniz gereken bazı hikaye hikayelerine bakalım.

Uzun ve Fazla Öyküler

Instagram hikayeleri için bireysel hikaye başına 15 saniye ile sınırlıdır. Ancak… istediğiniz birçok hikayeyi yayınlayabilirsiniz.  Tüm hikayenizi atlayan takipçiler vardır ve hikayelerinizi kısa ve özlü göstererek bunu en aza indirmek istersiniz. Tıpkı Snapchat gibi, yapmak istediğiniz son şey, başka birinin hikayesinden kısa bir film izlemek. Hikayeler bir sebepten dolayı 15 saniye ile sınırlıdır, bu yüzden içeriğinizi gönderirken bunu göz önünde bulundurun.

Çok fazla Promosyon

Her türlü sosyal medyada olduğu gibi, işinizin veya markanızın çok fazla tanıtımından kaçının.

Aşırı Metin

Unutmayın… Instagram hikaye başına 15 saniyeyle sınırlandırıldını o yüzden metinlerinizi kısa tutun! Görmek istediği en son şey, sosyal zaman çizelgelerinde bir metindir, bu yüzden bir kez daha ifadelerinizde yer almalı ve içeriğinizin dikkat çekici olduğundan emin olun ve izleyicilere bir çeşit değer katın.

Instagram Hikayeleri ile ilgisiz Hashtag’ler

Instagram Hikayeleri ile düzgün bir özellik, platformdaki kullanıcıların içeriğinizi keşfetmesine yardımcı olacak hashtag’leri kullanabilmenizdir. Kaçınmak istediğiniz şey, çok fazla hashtag kullanmaktır, çünkü bu, hikayenizde çok spam görünecek, ancak aynı zamanda ilgisiz hashtag’ları kullanmaktan kaçınmak gayet iyidir. Bulunduğunuz noktadan birkaçını ekleyin ve keşif için bir çeşit değer yarattığından emin olun. Instagram için hashtags kullanarak tam bir kılavuz yazdık, bu prensiplerin birçoğu Instagram Hikayeleri için geçerli.

Uzun lafın kısası… 🙂

Instagram hikayeleri, daha eğitimli ve daha yakından takip etmenize yardımcı olabilecek ek bir özelliktir. Harekete geçirici mesajlar eklemek ve takipçilerinizi belirli bir yere yönlendirmek için kullanabileceğiniz veya markanız etrafında daha fazla farkındalık yaratmak için kullanabileceğiniz bir araçtır.

Bir Instagram hikayesi oluşturmak fazla zaman almaz, ancak ilgi çekici bir hikaye oluşturmak biraz daha fazla zaman alacaktır. Markanızın diğer markalardan sıyrılmasında gerçekten yardımcı olması için güçlü görseller ve grafikler kullanmayı unutmayın. Kalitesini yüksek tutmak için 1080 x 1920‘nin ilgili Instagram hikaye boyutlarını kullanmayı unutmayın. Böylece Instagram, görsellerinizi kırpmaz ve bozmaz.

Yaratıcı olun, benzersiz olun ve Instagram hikayeleri ile büyük bir başarı elde edin!

Instagram hikayelerini oluşturmak için herhangi bir ipucu ve püf noktası var mı? Beğendiğiniz Instagram hikayelerini oluşturan bazı markalar hangileridir? Aşağıdaki yorum bölümünde bizi bilgilendirin!