Instagram İlk Adımlar

Instagram ilk adımlar doğrultusunda bilinen sorunlar yazımızda bahsetmediğimiz bazı sorunlar yaşıyorsanız eğer bu yazımızda sizlere takip edebileceğiniz bazı yollar ile ilgili bilgi vereceğiz. Bu yolları denemeden önce uygulamayı kullandığınız cihazınızın mutlaka son sürümünde olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

Telefonunuzu veya tabletinizi yeniden başlatın; Instagram ile alakalı olarak yaşadığınız her sorunda öncelikli olarak yapmanız gereken şey kullandığınız cihazınızı kapatıp açmanız olacaktır.

İnternet bağlantınızı kontrol edin; Eğer cihazınızı kapatıp açmak sorunu gidermenize yardımcı olmadıysa sorun zayıf sinyal almaktan kaynaklı olabilir. Bu sorunla karşılaştığınız zaman Instagram’ı hem mobil veri bağlantınız ile hem de WiFi ile kullanmayı denemelisiniz.

Kaldırın ve yeniden yükleyin; Eğer cihazınızı kapatıp açmak ya da veri bağlantı kontrolleri yaşadığınız sorunları gidermediyse, Instagram uygulamasını silip tekrar yüklemeyi denemelisiniz. Bu  işlemi Iphone ya da Ipad üzerinden yapacaksanız eğer,

  1. Ana Sayfa ekranından, Instagram uygulamasının simgesini titreyene dek basılı tutun.
  2. Uygulamanın üzerinde x simgesine dokunarak silin. Fotoğraflarınız ve profil bilgileriniz Instagram tarafından kayıtlı tutulur.
  3. App Store’a gidin, Instagram’ı yeniden yükleyin ve ardından kullanıcı adınızla ve şifrenizle giriş yapın.

Android için ise,

  1. Telefonunuzda veya tabletinizde Ayarlar‘a gidin ve Uygulamalar > Uygulamaları Yönet > Instagram‘a dokunun.
  2. Kaldır‘a dokunun.
  3. Google Play Store’a gidin, Instagram’ı yeniden yükleyin ve ardından kullanıcı adınızla ve şifrenizle giriş yapın.

Tüm bunlara rağmen yaşadığınız Instagram ilk adımlar sorunlarını yaşamaya hala devam ediyorsanız Instagram ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Instagram reklam ile ilgili olarak da Instagram ile iletişime geçerek gerekli olan tüm bilgileri alabilirsiniz.