Instagram İşletme Araçları

Instagram işletme araçları, iletişim bilgileri ekleme, gönderileriniz ve sizi takip eden kişiler hakkında istatistikleri görüntüleme ve Instagram uygulaması üzerinden gönderi tanıtımı yapmak bunun yanı sıra Instagram üzerinden alışveriş yapabilme gibi özellikleri kullanmanıza yardımcı olmaktadır. Instagram işletme araçları kapsamında işletme profilinizi doğrulatabilmek için, öncelikli olarak unutmamanız gereken şuan için sadece tanınmış işletme ve profilleri doğrulanmış simgesi doğrultusunda doğrulatabilirsiniz. Doğrulanmış simgesini Instagram’dan talep etmeniz mümkün değildir. Eğer hesabınızda doğrulanmış simgesi bulunmuyorsa işletmenizin güvenilir olduğunu insanlara gösterebilmek için yararlanabileceğiniz diğer yollar ise,

  1. Potansiyel müşterilere işletmeniz hakkında daha fazla bilgi vermek için Instagram profilinizin biyografi kısmına bir açıklama ekleyin.
  2. İşletmenizde arka planda neler olduğunu göstermek için Hikayeleri kulanın.
  3. İnsanların ürününüzü veya hizmetinizi kullanan müşterilerin gönderilerini görebilmesi için müşterilerinizi gönderilerinde işletmenizi etiketlemeye teşvik edin.

Instagram reklam  her zaman işletme profilinizi Instagram kullanıcılarının akışları içerisinde görebilme imkanı sunmasını sağlamaktadır.