Instagram Markalı İçerik

Instagram markalı içerik, herhangi bir değişim değeri karşılığında iş ortaklarını öne çıkaran veya iş ortaklarından etkilenen içerik oluşturucuları ya da yayınlara ait olan içerik olarak tanımlanmaktadır. Instagram ilkeleri doğrultusunda oluşturucu ve yayıncı olanlar, oluşturucu ve yayıncı veya iş ortağı olanlar arasında değişim değeri ele alındığı zaman markalı içerik gönderilerinde iş ortaklarını etiketlemelidirler. Bazı Instagram hesapları akışlarında ya da hikayelerinde gönderi olarak bir markalı içerik paylaştıkları zaman bir iş ortağından bahsedebilirler. Bu etiketleme sonucunda bu hesabın etiket yaptığı iş ortağı ile ticari ilişkisi olduğu ve etiketleme yapılan gönderi kaşılığında bir şekilde fayda sağlamış olduğu anlamı taşımaktadır. Instagram kullanıcıları bu gönderinin en başında  …ile anlaşmalı ifadesini görmektedirler. Instagram markalı içerik Instagram reklamlardan farklıdır. Eğer markalı içerik paylaşıyorsanız kesinlikle markalı içerik ilkelerini okumalısınız. Markalı içerik paylaşımlarında iş ortağını etiketleyebilmek için eğer gönderi akış içerisinde paylaşılıyorsa;

  1. Bir fotoğraf veya video seçip açıklama, efekt ve filtre ekledikten sonra İleri‘ye dokunun.
  2. Gelişmiş Ayarlar‘a dokunun.
  3. İşletmeyi aramak için, İş Ortağını Etiketle‘ye dokunun. İş ortağının, arama sonuçlarında görünecek bir işletme profiline sahip olması gerektiğini lütfen unutmayın.
  4. Gönderinizde etiketlemek istediğiniz işletmenin adına dokunun.

Eğer hikaye içerisinde paylaşıtğınız gönderilerinizde iş ortağı etiketleyecekseniz;

  1. Akışta ekranın sol üst kısmındaki  simgesine dokunun
  2. Bir fotoğraf veya video çektikten sonra ekranın üst kısmındaki bağlantı simgesine dokunun.
  3. İşletmeyi aramak için İş Ortağını Etiketle‘ye dokunun. İş ortağının, arama sonuçlarında görünecek bir işletme profiline sahip olması gerektiğini lütfen unutmayın.
  4. Hikayenizde etiketlemek istediğiniz işletmenin adına dokunun.

Eğer işletme Instagram da yaptığınız arama sonuçları içerisinde yer alıyor ama etiket yapmanıza izin verilmiyorsa bunun için iş ortağınız ile iletişime geçerek etiket onayı istemelisiniz. İş ortağınız tarafından onayı aldıktan sonra etiket eklemek için (Android) veya  (iPhone) simgesine dokunabilirsiniz. Gönderi de etiketleme işlemini yaptıktan sonra iş ortağınıza bir bildirim gitmektedir. Bunun yanında iş ortağınız bu gönderinin istatistiklerine de erişim sağlamaktadır.