Instagram Reklam ile Müşterilere Nasıl Erişilir

Müşterilerinize kısa yoldan etkili bir şekilde ulaşabilmek için Instagram reklam erişimi özelliklerini kullanmanın etkili bir yol olabileceğini hiç düşündünüz mü?

Giderek daha fazla insan çevrimiçi alışveriş yapıyor. Amazon ve Walmart gibi büyük işletmeler, çevrimiçi alışveriş yapmak ve iyi birer işletme olarak rekabet etmeyi zorlaştıran teslimat sürelerini inanılmaz derecede kolaylaştırdılar.

Bu makalede size bu büyük işletmelerle rekabet edebilmenizi kolaylaştıracak yöntemlerden bahsedeceğiz. Tek yapmanız gereken, Instagram reklam erişimi özelliklerini etkili bir şekilde kullanmayı öğrenmek.

Neden Instagram Reklam?

Instagram Reklam erişimi, yerel kitlelere ulaşmak için ideal bir platform olmasının birkaç nedeni vardır .

İlk olarak, Instagram’ın iş profili formatı, satış yapmak isteyen işletmeler için son derece uygun. Telefon numaranız ve e-posta adresiniz de dahil olmak üzere iletişim bilgileriniz kolayca bulunabilir, bu da kullanıcıların birkaç tıklamayla sizinle iletişim kurmasını kolaylaştırır. Bu işletme profili, kullanıcılara bir harita üzerinde bulunduğunuz yeri gösterir ve sizin nasıl bulunacağınız konusunda yol gösterebilir.

Instagram’ın basit iş profili , hem mobil hem de masaüstü bilgisayarlarda, Facebook’un Sayfalarına oranla fazla kişi ile iletişim kurmak ve kullanıcı trafiğini artırmak için daha iyidir. Bilgi, daha kolay erişilebilir ve sadelik, kullanıcıların dikkatini iletişim bilgilerinize çekmeye yardımcı olabilir.

Instagram Ads ile yerel kitlelere ulaşın

Instagram’ın mobil düzeni, Facebook’takilerden daha basit ve dolaysız, bu da dağınıklık hissini ortadan kaldırıyor ve kullanıcıların dikkatini dağıtabilecekleri durumlar ortaya çıkmıyor.

İkincisi, Instagram Reklamlar yalnızca mobildir (yalnızca mobil cihazlara yönelik Facebook Reklam yayınlayabilirsiniz). Bu çok büyük bir avantajdır çünkü kullanıcıların telefonlarında oldukları zaman masaüstü bilgisayarlarına göre satış yapan şirketleri ziyaret etme olasılığı daha yüksektir. Bu, kullanıcıları dışarıdayken veya bulunduğunuz bölgede seyahat ederken yakalayabileceğiniz anlamına gelir.

Örneğin, yerel bir restoran işlettiğinizi ve yerel hedefli reklam kampanyaları yayınladığınızı düşünün . Kullanıcılara yayınlarınızı dışarıdayken gösterebilirsiniz. Acıkıyorlar, yakındalar ve üzerinde ağız sulandıran yemek resmini içeren bir reklam görüyorlar. Yakında olduğunuzu anladıklarında, sizi tercih etmeleri için bu iyi bir şanstır.

Bakın ne kadar kolaymış. Instagram’ın iş profillerinin ve mobil-özel reklamlarının sadeliği sayesinde Instagram, yerel müşterilerin karşısına çıkıp insanları kapınıza götürmenin harika bir yoludur.

Instagram’da En Çok Kullanılan Reklamları Alma

Instagram Reklam erişimi ile yerel kitlelere ulaşmaya çalışırken yapmanız gereken dört adım vardır. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, ilk adım Instagram iş profilinizi optimize etmektir.

1. Instagram Profilinizi Optimize Edin

Sadece Instagram ile etkileşimde bulunmak ve yerel müşterilerle bağlantı kurmak istiyorsanız, Instagram profilinizi optimize etmelisiniz. Doğrudan iletiyi artırmak ve ziyaretleri depolamak için kaç işletmenin iş profillerinden yararlanmadığına şaşıracaksınız.

Bunu yapmak için, hesabınızı bir işletme profili (henüz yapmadıysanız) yapmanız gerekir. Bunu profilinizin ayarlarında, profilinizi herkese açık veya özel olarak yapabileceğiniz seçeneği altında bulabilirsiniz. Tüm bilgilerinizin mümkün olduğunca eksiksiz doldurulduğuna emin olun. Müşterilere size ulaşabilmek için birden fazla seçenek vermek en iyisidir. Böylece onlar için en kolay seçeneği seçebilirler.İşletmenizin e-postasını yalnızca haftada bir kez kontrol ediyorsanız, bunu profilinize yerleştirmeyin (kullanıcılar, eğer yeterince önemliyse siteniz üzerinden sizinle iletişime geçebilir).

2. Yer Hedeflemeye Odaklanın

Hedefleme söz konusu olduğunda, yer hedefleme en önemli önceliğiniz olmalıdır (açık nedenlerle). Birçok yere göre hedefleme daha pahalı olabilir ama elde edilen sonuçlar kapsamında yerel işletmeler için buna değer.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli yer hedefleme seçenekleri vardır. Bunlar şunları içerir:

Belirli bir yerdeki herkes
Belirli bir yerde yaşayan insanlar
Yakın zamanda belli bir yere yakın olan kişiler
Belirli bir yerde seyahat eden kişiler
Yeni bir reklam kampanyası oluşturduğunuzda, kişileri şu ölçütlerin herhangi birine göre hedefleme olanağına sahip olursunuz.

Ayrıca, hedeflediğiniz yerlerin türlerine de özellikle özgü olabilirsiniz. Seçebileceğiniz yerler şunlardır:

Ülkeler
Devletler / bölgeler
Şehirler
Posta kodları
Adresler
Adresi girdikten sonra, hedeflediğiniz yerlerin merkezini oluşturan “pimi” sürükleyip bırakabilirsiniz. Belirli yerleri hedeflenmekten hariç tutabilir ve hedeflenen bölgenin yarıçapını ayarlayabilirsiniz. Yeterince kolay, değil mi? Reklamlarınızın yalnızca potansiyel müşteriler olan kullanıcıları hedeflediğinden emin olmak için bu özelliği kullanabilirsiniz.

3. İlgili, Ayrıntılı Hedefleme Ekleme

Yer hedefleme işleminiz başladıktan sonra, reklamlarınızın doğru kitleye gösterilme olasılığını artırmak için Instagram’in diğer hedefleme kategorilerini kullanabilirsiniz. Daha iyi hedefleme, reklamlarınızın daha alakalı olacağı anlamına gelir. Bu, tıklama oranınızı (TO) artıracak ve maliyetlerinizi düşürmenize yardımcı olacaktır.

Örnekler:

Düğün butikleri muhtemelen sadece kadınları hedeflerdi
B2B şirketleri, iş endüstrisi veya unvanıyla hedeflenmeye devam edebilir
Emlakçılar, “taşınması muhtemel” ve “ev satın almak” olan ev sahiplerini hedef alabilir.
Tek yapmanız gereken “Ayrıntılı Hedefleme” yi tıklamak ve hedeflemek istediğiniz ilgili grupları bulmaktır.

Yine, kolay ve etkili. Instagram Reklam neden tercih ediliyor görüyor musunuz?

4. Metindeki Yeri Belirtin

Unutmayın, yerel trafikte çekmeye çalışıyorsunuz. Bu nedenle, reklam metnindeki konumu her zaman belirtmelisiniz.

Reklam metninde bu küçük bir ayrıntı şok edici derecede etkilidir. Özellikle doğru harekete geçirme ifadesiyle daha fazla bilgi edinmek için profilinize tıklayan kullanıcıların sayısını önemli ölçüde artırır . Yerel Instagram Reklam kampanyalarına ilişkin bölünmüş testlerimizde, kopyanın konumuna (bir şehir veya mahalle mi) eklenmesi TO’yu yaklaşık % 15 artırdı.

Mağaza Ziyareti Hedefi Nedir?

Facebook’un & Instagram’ın “Mağaza Ziyareti” hedefi nispeten yenidir ve işletmelerin Facebook Reklamları ile mağaza içi ziyaretleri ve satışları optimize etmelerini sağlar.

Reklamların kendileri de dahil olmak üzere bazı harika özelliklere sahiptir:

Mağazanın yakınlığına göre değişebilen kopya ve CTA’lar
Pazarlamacıların kullanımı kolaylaştıran tek bir reklam öğesi şablonuyla güçlendirilmek
Ancak Mağaza Ziyaretleri hedefinin bir dezavantajı var, yalnızca işletmenizin birden fazla yeri varsa kullanılabilir. Bu, yalnızca tek bir konuma sahip olan birçok küçük ve orta ölçekli işletmeyi otomatik olarak ortadan kaldırır.

Bu, birden fazla yere sahip bir işletme iseniz, Mağaza Ziyaretleri sizin için harika olabilir!

Son düşünceler

Daha fazla yerel trafik çekmek istiyorsanız, Instagram Reklam erişimi bunu yapmak için harika bir yoldur. Platformun hedefleme seçenekleri, belirli kitlenize ulaşmak için ihtiyacınız olan her şeyi size sunar. Ve Instagram’ın basit ancak doğrudan düzeni, kullanıcıların başka herhangi bir mobil sosyal medya sitesine oranla sizinle daha kolay iletişim kurmasını veya sizi ziyaret etmesini teşvik etmek için otomatik olarak optimize edilmiştir.