Instagram Reklam Sorun Giderme

Instagram reklam sorun giderme ya da Instagram sorun giderme, insanların reklamınızı sponsorlu etiketi, eylem çağrı düğmesi, site dışı bağlantı ve dönen format üzerinden görebilmesi için gönderilerinizin kullanıcıların yayın akışları içerisine reklam olarak girmesi gerekmektedir. Ancak bazı durumlar içerisinde reklamlarınız reklam olarak değil de organik olarak yayın akışları içerisinde yer alabilir. Bunun nedeni olarak görülebilecek durumlar ise şunlardır:

Eğer Intagram kullanıcılarından biri reklamınızı beğenir, yorum yapar veya herhangi bir şekilde reklamlarınız ile etkileşime geçerse bunun sonrasında bir bildirim alırsınız ve bu bildirim içeriğinde reklamınız organik gönderi olarak görüntülenebilir.

Kullanıcılardan birisi Instagram reklamınızı yapılan bir yoruma etiketlenirse, etiketlenme sonrası bu kişi bir bildirim alır ve bu kişiye gönderiniz artık organik gönderi olarak gösterilir.

Kullanıcılardan birisi reklamlarınızdan birini sabit bir bağlantı üzerinden paylaşırsa, bu sabit bağlantıya tıklayan herkese içeriğiniz organik bağlantı olarak gösterilir.

Yukarıda açıkladıklarımız içerisinde eğer organik gönderiler de sponsorlu etiketi, eylem çağrısı düğmesi ve dönen format varsa gözükmez. Yayınlanan gönderi kullanıcıların Instagram sayfasında gösterilmez sadece bildirim üzerinden erişilebilir. Gösterilen herhangi bir organik eylem üzerinden reklamveren bütçesinden çekim yapılmamaktadır. Instagram sorun giderme ya da Facebook reklam üzerinden Instagram Reklam Sorun Giderme konusunda reklamlarınıza neden yanıt veremeyeceğiniz konusuna gelecek olursak, eğer yayınladığınız reklamlara bir Instagram hesabı eklemediyseniz yapılan yorumlara herhangi bir yanıt veremezsiniz. Bunun için bir Instagram hesabı eklediğinizden emin olmalısınız.