Instagramda En Çok Paylaşılan Mekanlar

Instagram mobil cihazlar için tasarlanmış ücretsiz fotoğraf paylaşma programı demektir. Uygulama içerisinden kamera açıp fotoğraf çekebiliyor ya da kendi telefonunuzda kayıtlı olan fotoğrafları seçebiliyorsunuz. Fotoğraflarınıza bir başlık verebilip, istediğiniz sosyal paylaşım sitesinde paylaşabiliyorsunuz. Instagram’da paylaştığınız fotoğraflarla ilgili olarak 11 değişik filtreleme yapıp konum bilgileri paylaşabilmektesiniz. Bu özellikler 2012 yılını İntagram açısından farklı bir bakış açısıyla değerlendirmeyi sağlamıştır.
Resmi bloğunda paylaştığı yazı da Instagram, 2012 yılı içerisinde kullanıcılar tarafından en çok paylaşılan mekanların fotoğraflarını açıklamıştır. Bu araştırmaya göre 2012 yılı içerisinde en popüler olan mekan, 100 binden fazla fotoğrafın çekildiği Tayland’ın başkenti Bangkok’taki Suvarnabhimu havalimanıdır. Bu bilgiler doğrultusunda en çok paylaşılan mekânlar sırasıyla şöyledir;
– Siam Paragon
– Disneyland
– Times Meydanı
– AT&T Park
– Los Angeles Uluslar arası Havalimanı
– Dodger Stadyumu
– Eiffel Kulesi
– Staples Center
– Santa Monica Pier
Bu sıralama da paylaşılan mekânları göz önünde bulundurarak, kullanıcıların en çok tatilde ve spor müsabakalarında Instagram’da fotoğraf paylaştıklarını söylemek yanlış olmaz.