Instgram reklam ile ilgili himet koşullarını eski sistemine çevirdi

Instagram, değişikliğe gittiği hizmet koşullarından dolayı, kullanıcılarından çok büyük tepkiler alması üzerine hemen açıklama yaparak,değişikliğe gidilen maddeyle ilgili olarak servisin faaliyete geçtiği zamanlarda uygulanan versiyonuna geri döneceğini belirtmiştir.
Maddelerden birinde yapılan değişiklikte kullanılan dil kullanıcılar tarafından, Instagram’a yüklenen fotoğrafların satılabileceği şeklinde yorumlanmıştı. Bu tür tepkiler nedeniyle değiştirilen maddelerin eski haline tekrar döndürülmüş şekliyle, uygulama Ocak 2013’te tekrar kullanıcıların hizmetinde olacaktır.
Instagram, reklam açısından farklı fırsatlar yaratma konusunda fazlasıyla istekli. Bu konuyla ilgili olarak kurucusu tarafından yapılan açıklamada, geliştirilen reklamlar için baştan kullanıcılardan izin almak yerine, hayata geçirmek için gerekli bir zaman kullanacaklarını ve bunun sonuncunda her şeyin hazır bir şekilde kullanıcıların hizmetine sunulacağını belirtmiştir. Ortaya çıkan yanlış anlamlarla ilgili olarak da, fotoğraf sahibinin kendileri değil, kullanıcılar olduğunu belirtmiş ve herhangi bir satma gibi durumun olmadığını vurgulamıştır. Instagram’da paylaşılan fotoğraflarla ilgili olarak da gizlilik konusunda düzenlemelere gidileceği söylenmektedir.