Markalar İçin En İyi Etkileşim Sağlanan Günler

Facebook, insanlar tarafından en çok rağbet gören sosyal ağ olmasına rağmen, kullanıcılara ulaşmak için zamanın iyi ayarlanması gerekmektedir. Facebook’a reklâm veren firmaların reklâmları konusunda en dikkat etmeleri gereken konuların başında gelen reklâm gün ve saatleri, hedef kitleye ulaşmada büyük etkendir.
Facebook reklâmları konusunda beğeni, yorum ve gönderiler temel alarak yapılan araştırmaya göre, sektörler için reklâm tıklanma saatlerinde farklılıklar olduğu ortaya çıkmıştır. Sektörlere göre hangi gün ve saatlerin en doğru zaman olduğu da bu araştırmayla belirlenmiştir.
Buna göre herhangi bir ürün ve hizmet satışı yapan şirketler, hafta sonuna kıyasla hafta içi daha fazla rağbet görebiliyorken, teknoloji ürünleri satışı yapan firmalar için Pazartesi günü büyük önem taşımaktadır.
Yapılan araştırmada markaların yararına birçok bilgiye de yer verilmiştir. Buna göre, Facebook’ta reklâm veren markalar, reklâmlarının içeriğiyle ilgili olarak günde birden fazla bilgi paylaşımı yaptıkları zaman %19 oranında daha fazla tıklanma almaktadırlar. Hafta sonu yayınlanan reklâmların hafta içinde yayınlanan reklâmlara oranla daha fazla görüntülendiği de belirlenmiştir. Reklâmlarınızı bu tür kriterleri göz önünde bulundurarak yayınladığınız zaman, verdiğiniz reklâmların hedef kitleye ulaşması daha garanti ve geri dönüşümleriniz daha sağlıklı olacaktır.