Neden Google Reklam?

Birçok alternatif arama motoruna rağmen internet kullanıcılarının neredeyse tamamına yakını Google’ı tercih etmektedir. Bunda en önemli nedenler tamamen kullanıcı odaklı arama motoru ve bununla bağlantılı olarak çalışabilen birden fazla servise sahip olmasıdır. İçiçe geçmiş servislerini başarılı bir şekilde kullanıcılara sunan Google’ın en büyük gelir kaynağı AdWords reklamlarıdır. Pazarda yer almak isteyen ve internet desteğini sonuna kadar kullanmak isteyen firmalar kullanıcısının oldukça bol olduğu Google Reklamı seçmektedirler. Böylelikle hem kolay yoldan reklamını yaparken kazançlarınıda arttırmaktadırlar.
Peki Google Reklamı tercih etme nedeni sadece bunlarla mı sınırlı? Bunun da cevabı çok basit. Reklam verenleri sonuna kadar destekleyen şirket, reklamlarınızı kolay yönetebilmeniz ve takibini düzenli olarak yapabilmeniz için size yönetici paneli de sağlamakta. Google’ın tüm servisleri gibi bu serviside ücretsiz olup diğer servislerle bağlantılı olarak çalışabilmektedir. Sitenizin trafik yönetimini sağlarken aynı zamanda verdiğiniz reklamlardaki son durumu anlık olarak görebilir ve size sağladığı faydaları farkedebilirsiniz.
Google Reklam tam olarak sizi arayana ulaşmanıza olanak sağlar. Müşteri olanağı çok yüksek olan internette sizi arayan müşterilerinize zorluk çekmeden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kampanyalarınızı sokak sokak dolaşmak yerine oturduğunuz yerden kolaylıkla yönetebilir ve takip edebilir, çok geniş bu reklam ağı ile kazancınızı arttırabilirsiniz.