Reklam Uzantıları: Sosyal Uzantılar

Şirketinizin internette bilinirliğini arttırmak, müşterilerinizin ya da arkadaşlarınızın sitenizdeki içeriklerinizi paylaşmalarını ve bunların herkes tarafından görülmesini sağlamak ve bunlar için ayıracak bir bütçeniz yok ise Sosyal Uzantılar‘ı denemelisiniz. Bu yazımızda sizler için sosyal uzantıları tanıtmaya çalışacağız.
Bu yöntemi kullanabilmek için öncelikle Google AdWords hesabınızın olması gerekmektedir. Yoksa bir hesap açarak aşağıda anlatacaklarımızı rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Sosyal Uzantılar Google+’ın +1’leriyle çalışır. İçeriğinizi +1’leyen kullanıcılar sitenizi desteklemiş olurlar. AdWords hesabınıza eklediğiniz reklamları gören kullanıcılar reklamların hemen yanındaki +1 butonuna bastıklarında siteniz otomatik olarak tavsiye almış olur. Reklamların alt tarafında kaç kişi tarafından +1’lendiğiniz görüntülenmeketedir. Ne kadar çok fazla +1 alırsanız merak edilme oranınız o kadar fazla olacaktır. Bu kadar fazla +1 almış reklam elbet birilerinin ilgisini çekecektir.
Şimdide bunu nasıl yapacağınızı anlatalım. AdWords hesabınızda oturum açarak Kampanyalar sekmesine tıklayın. Düzenleme yapmak istediğiniz kampanyanın adına tıklayın. Yeşil arka planlı sekmelerden Reklam Uzantıları sekmesini tıklayın. Bunu yaparak seçtiğiniz kampanyadaki reklam uzantılarının o andaki durumunu da görebilirsiniz. Uzantılar tablosunun üst tarafındaki açılır menüden Görünüm: Sosyal Uzantılar ‘ı seçerek Yeni Uzantı ‘ya tıklayın. Uzantı eklemek istediğiniz kampanyayı seçerek Google+ sayfanızın adresini gerekli yere yazarak Kaydet ‘e tıklayın. İşlemimiz bu kadar kısa sürmektedir. Sosyal uzantıları kullanmaya başladınız. Siteniz ve sizin için yararlı olması dilekleriyle.