Reklamlarınızın Google Arama Motorunda Nerede Görüntülendiğini Öğrenme

Reklamlarınızı yayınlamaya başladıktan sonra, reklamlarınızın Google arama motorunda nerede görüntülendiğini yani reklam konumunuzu öğrenmek isteyeceksiniz. Reklamlarınızın konumunu Google ön izleme aracını kullanarak nasıl bulabileceğiniz kısmına gelecek olursak, eğer belirli bir arama isteğinde bulunarak reklamlarınızın Google’da nerede görüntülendiğini öğrenebilmek için reklam ön izleme aracını kullanmalısınız. Bu yol tek bir reklamının konumunu kolay bir şekilde kontrol etmenize yardımcı olmaktadır. Ön izleme aracı gösterim almadan Google aramasıyla tamamen aynı sonuçları vermektedir. Hesabınız da istatistik tablosu üzerinden ortalama konum sütununu bulun eğer bu sütunu göremiyorsanız hesap istatistiklerinize ekleyebilirsiniz. Bu yöntem birden fazla adwords reklamı aynı anda kontrol etmenin en doğru ve faydalı yoludur. Sizlere bu konu ile ilgili verebileceğimiz en iyi tavsiyelerden bir tanesi her ne kadar çok cazip görünse de konumunuzun kontrolü için Google üzerinde arama yapmamalısınız. Bu şekilde reklamlarınızı tetikleyecek aramalar yaparak tıklama olmadan gösterim oranınızı arttırırsınız. Bu olay sizin tıklama oranınız da ciddi düşüşler gerçekleştirebilir. Bu doğrultuda reklamlarınızın olması gerektiği kadar sık görüntü alması engellenmektedir. Ayrıca bu yolla kendi reklamlarınızı bir daha hiç göremeyebilirsiniz. Bu nedenle hassas davranmalı ve size sunduğumuz seçeneklerden yararlanmalısınız.

3 Yorumlar

    SAM Medya
  • Birçok reklam ajansı müşterilerinin iyi niyetlerini suistimal ediyorlardı.Ben Türkiye genelinde reklam vermek istediğimde reklamlarım sadece bulunduğum ilde gösteriliyordu.Reklam ön izleme aracı sayesinde reklam ajansının yaptığı yanlışı görmüş oldum.Bu yazı için teşekkür ederim.

  • SAM Medya
  • Tam da öğrenmek istediğim bilgilerin özeti.Çok teşekkürler.

  • SAM Medya
  • Abdullah Bey’e katılıyorum. Bir çok reklam ajansı kurumların iyi niyetini suistimal etmiştir. Sam Medya oldukça dürüst,kaliteli ve para kazandıran şirket.

Yorumlar kapalı.