Sitelere Reklam Vermek

İnternet kullanıcıları tarafından en fazla tıklanan ya da sizin isteğinize bağlı olarak herhangi bir siteye reklam vermek, reklamlarınızın daha fazla insana ulaşmasına olanak sağlamaktadır. Sitelere verdiğiniz reklamlar sayesinde daha fazla tıklanma ve daha fazla satış sağlamaktasınız.

Site sahipleri bünyelerinde yayınladıkları reklamlar sayesinde Google’da, sitelerini daha ön sıralara taşıyabilir ve ilk sayfada çıkma olasılıklarını arttırabilir. Çünkü site içerisinde reklamı yapılan ürünle ilgili olarak Google’a verilen anahtar kelimeye bağlantılı link, aramaya yazılan anahtar kelime sonrası kullanıcıları siteye direkt yönlendirecek ve bu sayede reklam verilen sitede daha fazla tıklanma alacağı için zamanla sıralamada yükselecektir. Sitelere reklam vermek için konuştuğunuz site sahipleriyle belirli bir ücret karşılığı anlaşabilmektesiniz. Site sahipleri, sitelerinden ek gelir sağlamak amacıyla bünyelerinde reklam verme yoluna gitmektedirler.  Google reklam vermek isteyen şirketler genelde reklamlarını yayınlatacakları site tercihi yaparken, çok fazla hit alan, daha geniş kitlelerce bilinen ve tıklanma sayısı yüksek olan siteleri tercih etmektedirler. Bu şekilde reklamların hedef kitleye ya da internet kullanan milyonlarca insana ulaşma olasılığını yükselmiş olmaktadırlar.

Sizlerde sitelere reklam vermek istiyorsanız, google reklam ınızı yayınlatmak istediğiniz site ile ilgili olarak araştırma yapıp, internette ki tıklanma sayısı, ne kadar insana ulaştığı gibi detaylı bilgilerini öğrenip, reklamlarının amacına ulaşma ihtimalini yükselterek reklam yayınlatabilirsiniz.