Web Tasarım ve Müşteri İlişkisi

İnternet ortamındaki ilgi yoğun olarak artmakta ve bununla birlikte pazarlamacılar, ürün sahipleri ve bir çok firma artık işlerini internet üzerinden yönetiyor. Web tasarım ise içinde bulunduğumuz 21. Yüzyılın en büyük yeniliklerinden biri olan internetin görsel yüzüne verilen addır. Günümüzde  araştırmanın ve bilgi paylaşımının en etkili maceralarından bir tanesi haline gelen web tasarım sadece pazarlamacıların değil internet üzerinden iş yapan herkezin ilgi odağı haline gelmiştir.

Web tasarım uzmanına yaptırılmalı: SAM Medya olarak uzmanlık alanlarımızdan bir tanesi de Web Tasarım konusudur, SAM Medya olarak Web Tasarımın kesinlikle uzmanından yaptırılmasından yanayız, profesyonel bir şekilde hazırlanmayan tasarımlar müşteri kazanmadan ziyade sitenizi müşteri gözü ile ziyaret eden kimseyi sitenizden kaçırabilir.  Müşteriyi öncelikle sattığınız ürün değil, tasarım ile yakalarsınız. Tek ürün satışı yaptığınız bir site varsayalım, eğer sattığınız bu tek ürün doğru görseller ile canlı bir şekilde tanıtamıyorsanız kullanıcıya tam olarak vermek istediğinizi veremez ve satışlarda büyük düşüş sağlarsınız.

Tasarım ve kullanıcı arasındaki ilişki sadece ürün satış platformlarında geçerli değildir, bir kullanıcıyı ürün satışı yapmasanız dahi blogunuza ziyaretçi olarak kazanmak istiyorsanız hızlı geçişlere sahip, xhtml ve css kurallarına uygun bir şekilde kodlanmalıdır. Ağır bir şekilde yüklenen sayfalara ve itici bir görünüme sahip bir siteyi hiç bir kullanıcı 2. bir kez görüntülemeyecektir.

Profesyonel Web Tasarım hakkında bilgi almak için lütfen buraya tıklayın