Windows Live Messenger Companion

Msn yıllardır akıllarda Messenger hizmeti ile kazınmış durumda. Fakat ilerleyen yıllarda Msn farklı özelliklerde temel parçacıklar adı verdiği sistemde, internet kullanıcılarına kullanımı kolay ve faydalı hizmetleri ücretsiz olarak sunuyor. Bunlardan “Fotoğraf Galerileri” ve “Windows Live Messenger Companion” hakkında biraz bilgi edinelim.

İnternet üzerinde sörf yaparken vaktimizin bir kısmı boş, gereksiz sayfalara istem dışı yönlenmemiz ile hem zaman kaybı yaşıyor, hem de kaliteli içerik barındıran bir sayfa ararken bulmakta güçlük çekebiliyoruz. Peki istediğimizde bu kaliteli içeriğe erişebilmemiz acaba mümkün mü? Elbette ücretsiz bir Msn servisi olan Windows Live Messenger Companionile mümkün!

Windows Live Messenger Companion arkadaşlarınız tarafından önceden incelenmiş, onlar tarafından beğeni toplamış internet sayfalarını sizin için derleme amacıyla hazırlanmış bir Msn servisi olarak hazırlanmıştır. Aynı şekilde siz de beğendiğiniz internet sayfalarını paylaşabilir ve arkadaşlarınızın beğenisine sunabilirsiniz. Arkadaşlarınızın yapmış olduğu bu paylaşımlara bir yorum ekleyebilir, bu şekilde beğeniyi artırabilirsiniz.

Msn tarafından sağlanan bir diğer faydalı servis ise “Fotoğraf Galerileri”, fotoğraflarınızı düzenlemenize ve onları paylaşıma sunmanıza olanak sağlar. Ücretsiz Windows Live servisleri arasında yer alan fotoğraf galerileri sayesinde, panorama oluşturabilir, fotoğraf çekimlerini birbiri ile birleştirebilir, çeşitli slayt gösterileri şeklinde fotoğraflarınızı süsleyebilirsiniz.

Dilediğiniz fotoğrafları seçerek bir panorama oluşturabilir, tek bir fotoğrafta bunları arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bazı fotoğraf çekimlerinde oluşan aksaklıklar veya çekilen fotoğrafın beğenilmemesi söz konusu ise dert etmeyin, bir başka poz ile kolayca fotoğraf birleştirme özelliği kullanarak istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz.

Birden fazla fotoğrafı daha akıcı bir biçimde sunum yapmak isterseniz bu konuda en uygun yöntem elbette bir slayt gösterisi hazırlamaktır. Fotoğraf Galerileri servisi ile fotoğraflarınızla kolayca slayt gösterileri hazırlayıp, profesyonel bir sunum yapabilirsiniz. Farklı tema seçenekleri ile slayt gösterinizi görsel bir renk ile oluşturmanız da mümkün.

Windows Live Servisleri arasında birçok kullanıcıya sahip olan bu servisler ile henüz tanışmadıysanız mutlaka aşağıdaki adres ile ilgili servislere ulaşın:

Fotoğraf Galerisi servisine ulaşmak için aşağıdaki linke kullanabilirsiniz.

http://g.live.com/1rewlive4-web/tr/wlsetup-web.exe??WLI=1

Windows Live Messenger Companion ile beğendiğiniz sayfaları paylaşıp, arkadaşlarınızın beğendiği sayfalara göz atmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

http://g.live.com/1rewlive4-web/tr/wlsetup-web.exe??WLI=1