Windows Live Messenger ile Sohbetler Uzun

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de internet kullanımının yaygınlaşması ile internet artık hayatımızın her alanında ihtiyaç duyduğumuz bir gereklilik oldu. Artık birbirimiz ile iletişimi internet üzerinden hızlı ve net bir biçimde ücretsiz olarak yapabiliyoruz. Windows Live servisleri arasında kullanıcılara sunulan Windows Live Messenger hizmeti de tam olarak bu amaca hizmet etmektedir.

Arkadaşlarımız ile iletişim kurmanın en hızlı ve ücretsiz olan yolu Windows Live Messenger hizmeti ile dilediğiniz kadar sohbet imkanına sahip olabilirsiniz. Sadece yazılı mesajlaşma olarak değil, görüntülü ve sesli görüşmeler de Live Messenger sayesinde yapılıyor.

Msn servisleri arasında belki de en çok bilinen ve yıllardır ücretsiz olarak kullanıma sunulan Live Messenger hizmeti, sesli ve görüntülü sohbet dışında ayrıca fotoğraf, dosya ve çeşitli multimedya paylaşımlarına da olanak sağlamaktadır. Bu bağlamda arkadaşlarınız, eşiniz ve aileniz ile uzak mesafelerde olsanız dahi rahatlıkla doyasıya konuşabilirsiniz.

Messenger hizmeti anlık iletişim denildiğinde akıllara gelmekte. Bir diğer iletişim cihazı olan cep telefonları ile birlikte de Live Messenger hizmetini kullanabilirsiniz.

Windows Live Messenger, kişiselleştirilebilir menüsü ile de kullanıcıların kendi tarzlarına ve beğenilerine uygun görünümlerde de kullanılabilir. Facebook, Twitter gibi son yılların en popüler sosyal medya ağlarındaki arkadaşlarınızla Messenger üzerinden iletişim kurma olanağınız mevcut. Çeşitli iletiler ile insanların sizinle konuşmadan da olsa bıraktığınız iletileri görme imkanı bulunuyor. Zenginleştirilmiş text editörü ile farklı smiley ve farklı fontlar ile yazılarınızı süsleyerek konuşabilir, dilerseniz mikrofonunuz ile sesli görüşmeler yapabilir, en net görüntüler ile de görüntülü konuşmalar ile iletişim kurabilirsiniz.

Görüşmeleriniz esnasında arkadaşlarınız ile fotoğraflarınızı paylaşıp iletebilir, hatta video ve ses dosyaları da gönderebilirsiniz. Bu paylaşımlar tut ve sürükle mantığı ile oldukça kolay şekilde yapılıyor. Live Messenger içerisinde ayrıca bulunan oyun bölümünden bir oyun seçip karşılıklı hoş vakit geçirmenize olanak sağlıyor. Eğer arkadaşlarınız çevrimdışı ise, bu oyunları tek başınıza da oynayabilirsiniz. Tüm bu hizmetler Windows Live servisleri arasında yer alan Live Messenger ile mümkün.

Eğer bir bilgisayarınız var ise, Windows Live Messenger hizmetini mutlaka edinin. Zamanla en çok kullandığınız iletişim aracınız olacaktır.