Yandex Browser İndir

Google’ın en güçlü rakiplerinden biri olmaya aday gösterilen Yandex her gün yeni bir servisiyle karşımıza çıkıyor. Pastadan pay kapmaya çalışan firma şimdide kendi özel browserini(tarayıcı) yayınlayarak gelişmeye devam ediyor. Kendi tarayıcısını hizmete sunan Yandex’in Google ile yarıştan kolay kolay vazgeçmeyecek gibi gözüktüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yandex.Browser adı verilen tarayıcının tasarımı Chome ve Opera’ya benzerlik gösteriyor. Tarayıcının kodları incelenirken Google Chrome kaynak kodlarınında bu tarayıcıda kullanıldığı fark ediliyor. Google’a rakip olmak isteyen firmanın kendi kodlarıyla çalışması gerektiğini ve kopyalama ile bu yarışta var olamayacağını düşünüyoruz. Türk kullanıcıları da düşünen firma Yandex.Browser’i tam bir Türkçe entegre edilmiş şekilde yayınladı. Diğer tarayıcılarda bulunmayan Turbo Mod adlı bir özellik geliştiren Yandex, bu özelliği ile çok daha hızlı sayfa açmaya yarıyor. İnternet hızına göre devreye giren Turbo Mod istenildiği takdirde pasif bırakılabiliyor. İnternet hızınız 128 Kbps iken devreye giren Turbo Mod hızınız 512 Kbps’ye ulaştığında otomatik olarak devreden çıkıyor böylelikle yavaş internet bağlantısında sayfaları sıkıştırarak 4 kat daha hızlı sayfa yüklenmesine olanak sağlıyor.

Akıllı satır uygulaması kullanılan tarayıcıda arama satırıyla adres çubuğu bir arada olacak şekilde hazırlanmış. Kullanıcıların herşeye daha kolay ulaşabilmesi için tasarlanmış bu tarayıcıda hava durumu ve yol durumuna ulaşmak oldukça basit. Kaspersky Labs antivirüs koruması kullanan tarayıcı internetteki tehlikelere karşı oldukça etkili.