Yandex Çeviri İndir

Tanıtım amaçlı yaptığı reklamlarla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Yandex arama motoru kısa zamanda Türkiye’de çok fazla ilerleme kaydetmiştir. 1997 tarihinden beri Rusya’da kullanılan Yandex, Yandex.com.tr web sitesiyle eylül 2011’den itibaren İstanbul ofisiyle Türkiye’de kullanılmaya başlanmıştır. Ziyeretçilerine sunduğu farklı hizmetleri bulunmaktadır.
Kullanıcılarına sunduğu çeviri servisi bu hizmetlerden birtanesidir. Birçok dili bünyesinde barındırdığı ve bu dillerden yaptığı çeviriler sebebiyle kapsama alanı çok geniştir. Yaptığı çevirilerde kullanılan kelime ya da cümleyle ilgili detaylı bilgileride kullanıcılarına sunmaktadır.(zamir, yüklem, isim,..vs) Ancak bu hizmet şuan beta aşamasındadır. Çeviriyi kullanırken; eş zamanlı çevirme, çeviri dilini otomatik ayarlama, öneri gösterme, sözlük gösterme gibi seçenekleri bulunmaktadır. Yandex çeviri sayfasından, çevirmek istediğiniz cümle ya da kelimeyi yazıp hangi dilden hangi dile çevirmek istediğinizi ayarladıktan sonra çevir butonuna basmanız istediğiniz bilgiye ulaşmak için yeterli olacaktır
Türkiye yönelikli yaptığı çalışmalarla kısa sürede büyük rağbet görmüş ve ülkemizde arama, çeviri başta olmak üzere diğer ihtiyaçlarda da kullanılmaya başlanmıştır.