Yandex Görsel

Yandex Görsel; internette aradığınız kriterlere uygun resimler bulmanızı sağlayan bir Yandex hizmetidir. Yandex Görseller ile basit bir resim araması yapabileceğiniz gibi “gelişmiş arama” seçeneği ile bu aramanızı detaylandırabilirsiniz. Yandex Görsellerde arama yapmak oldukça basittir. Yandex arama motoru sayfasına geldiğinizde sol üst kısımdan “Görsel” seçeneğini seçmeniz yeterlidir. Artık aradığınız resimlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yandex Görsellerde arama yaptığınızda sizlere aramanız ile ilgili tüm resimleri sunar. İlginizi çeken bir resmin üzerine fareyi getirip tıkladığınızda resmi daha ayrıntılı inceleme imkanı yakalarsınız.

Dediğimiz gibi Yandex Görsellerde gelişmiş arama seçeneği de mevcuttur. Bu seçenek sayesinde normal görsel aramaya ek olarak aramanızı detaylandırıp istediğiniz özelliklerde bir resme daha hızlı ulaşabilirsiniz. Yandex Görseller gelişmiş arama seçeneğinde karşımıza birçok farklı özellik çıkmaktadır. İlk olarak boyut kısmı vardır. Buradan istediğiniz boyutları seçip aramanızı bu yönde yapabilirsiniz. Bir ikona veya büyük bir duvar kağıdına ihtiyacınız olabilir. O zaman bu özellik tam sizlere göre… Gelişmiş aramanın diğer özelliklerinden birisi ise; tip ve yön seçenekleridir. Tip seçeneğinde; fotoğraf, yüz, grafik gibi seçenekleri belirleyebilirsiniz. Yön seçeneğinde ise; yatay, dikey, kare seçenekleri karşımıza çıkmaktadır. Yandex Görsellerde arama yapmanın avantajlarından biriside renk ve format belirleyebilir olmamızdır. İstediğiniz renklere hakim veya istediğiniz formatta resimler arasından arama yapmasını söyleyebilir. Bu şekilde arama yaparak spesifik resimlere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bir arama motorundan çok daha fazlasını sizlerin kullanımına sunan Yandex; Yandex Reklam hizmeti ile sizleri de kullanıcılarına ortak etmekte, Yandex’in kullanıcı kitlesinden faydalanabilmenizi sağlamaktadır.