Yandex Haberler

Yandex arama motorunun kullanıcılarına sunduğu hizmetlerden birisi de “Haberler” hizmetidir. Yandex Haberler Türkiye’de ki ve Dünya’da ki son haberleri toplamakta ve işlemekte, kullanıcılarına bu haberleri detaylı bir şekilde sunmaktadır. Yandex Haberler sürekli güncellenmekte ve son dakika haberlerini tarafsız ve doğru bir şekilde kullanıcılarına iletmektedir. Yandex’in sunduğu haberler Dünya’nın ve Türkiye’nin önde gelen haber ajanslarından alınmaktadır. Bu ajanslardan alınan haberler önem derecesine ve güncelliğine göre Yandex Haberler sayfasında yayınlanır. Yandex Haberler; haberleri sadece metin olarak sunmaz. Habere ilişkin resimleri, videoları ve diğer multimedya materyallerini de içerir.

Yandex Haberleri kategoriler altında da takip etmeniz mümkündür. Spor, ekonomi, teknoloji, magazin, kültür ve sanat gibi kategorilerde de o kategoriye ilişkin son haberleri de görüp okuyabilirsiniz. Yandex Spor Haberlerinde Türkiye’deki ve Dünya’daki son dakika spor haberlerine ve maç sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Ekonomiyi yakından takip edenler, paranın seyrini merak edenler için Yandex Ekonomi Haberleri, Son teknolojik gelişmeleri takip etmek için Yandex Teknoloji Haberlerini kullanabilirsiniz. Bunun dışındaki kültür-sanat, yaşam, politika, sağlık gibi kategorilerde de son dakika gelişmelerinin ve haberlerini bulmanız mümkündür. Bunun yanında Yandex Haberlerdeki arama özelliği ile istediğiniz haberleri arayabilir. Geçmiş haberleri görüp okuyabilirsiniz. Yine bu haberleri resim içeren ya da video içeren şekilde aratarak sadece resim veya video içeren haberleri de görebilirsiniz.

Yandex sadece arama motoru özelliği ile değil mail, harita, haberler, video, hava durumu gibi ekstra özellikleri ile kullanıcılarına hizmet etmektedir. Aynı zamandaYandex Reklamile Yandex’e reklam verebilir. Yandex’in kullanıcılarına sunduğu bu avantajlardan sizlerde faydalanabilirsiniz.