Yandex Harita Servisi

Maps.yandex.ru adresinden Yandex harita bilgisine ulaşılabilmektedir. Türkiye’de ki şehirlerin ayrıntılı uydu görüntülerini sunmanın yanı sıra, kullanıcıların ulaşmak istedikleri adreslere gitmelerine yardımcı olur. Ankara ve İstanbul’a özel alternatif yolları,ayrıntılı sokakları gösteren özelliği bulunmaktadır.
Ayrıca araçların bulundukları konumu, güncel uydu resimleri, adres bilgileri, GPS izlenimlerine göre belirlemektedir. 0-10 arası bir değerlendirmeyle trafik yoğunluğunu araç sürücülerine bildirmektedir. Her türlü trafik verisini ‘Yandex.Maps’ ile kullanıcılarına sunmaktadır. Aracınızın hızı ve rotasına göre alternatif bütün seçenekleri hizmete sunmaktadır. Hizmetin mobil sürümünü telefonunuza indirebilir ve gitmek istediğiniz yerlere kolay ve kısa yollardan ulaşma imkanı bulabilirsiniz. Kişisel hiçbir bilginizi vermeden, trafiğin sıkışıklığından şikayetçi olduğunuz yerleri sisteme bildirip, trafiğin durumuyla ilgili bilgi veren haritanın daha kapsamlı ve ayrıntılı hale getirilmesine yardımcı olabilirsiniz.
Kullanıcılar Türkiye web tabanlı aramalarında, aradıkları yer ile ilgili yazılı metinlerin yanı sıra harita bilgilerine ve görsel öğelere ulaşabilmektedirler. Yandex, haritalar ile ilgili her türlü merak ettiklerinize yandex.com.tr adresinden ulaşmanız mümkündür. Türkiye için özelleştirilen Yandex hizmetleri 20 eylül 2011’de hizmete sunulmuştur.