Yandex İlk Sıra Reklam

Yandex Direct reklamları ile mal ve hizmet satışı yapan firmalar hedef kitleye hızlı bir şekilde ulaşmaktadır ve yandex ilk sıra reklam stratejileri ile firmaların reklam gösterimleri yapılmaktadır. Yandex reklam ile reklam yapan firmalar hazırlamış oldukları reklamların gösterim şekillerini de kendileri seçebilmektedir. Hedef kitlenin arama yaparken kullanabileceği aramada Anahtar sözcük gruplarını seçerek garanti gösterim, ilk sıra ve süper pozisyon gösterimlerde firma reklamları yer almaktadır.

Arama sonuçlarının ilk sayfasında ilk sıra reklam gösterimi için garanti gösterim veya süper pozisyon seçilmektedir. Süper pozisyon belli anahtar sözcükler için veya belli bir katalog kategorisinde reklamın tıklanma oranı ile ilgilidir. Arama sonuçları sayfasında süper pozisyonda gösterilecek reklamların ücret hesaplanması tıklama oranı ve tıklama teklif edilen fiyatın çarpımı ile hesaplanmaktadır. Süper pozisyonda anahtar sözcükler için rakiplerin bulunup bulunmadığı bakılmamaktadır. Yandex reklamları hedef kitleye anahtar sözcük ile sorgulama sonuçları olarak, belirli bir kategori için yandex katalog sayfalarında gösterilmektedir.

Yandex ilk sıra reklam bilgilendirmeleri yandex üyesi firmaların faydalanması için yandex gösterim şart ve koşulları olarak düzenlenmiştir ve yandex reklam veren firmalara ışık tutmaktadır. Yandex ilk sıra reklamlar hedef kitleye ulaşmakta ve reklam veren firmalara hedef kitle ulaşarak mal ve hizmet alımı yapmakta, ürün tanınır olmakta, reklam veren firma tanınmakta ve rakiplerinden önde bulunmaktadır.