Yandex.Mobil Servisi

Yandex arama motoru, günümüzde giderek artış gösteren cep telefonundan internet bağlantısını da es geçmemektedir. Cep telefonu kullanıcılarına yönelik arama motoru görevi vermek için Yandex.Mobil hizmeti sunmuştur. Yandex arama motoruyla gerçekleştirdiğiniz işlemlerin birçoğunu Yandex.Mobil ile de yapabilmektesiniz.
Yandex.mobil’in sağladığı ilk hizmet arama motoru işlevidir. Bu sayede bulunduğunuz herhangi bir yerden cep telefonunuzu kullanarak aramak, öğrenmek ve bilgi edinmek istediğiniz kelimeyi yazarak sonuca ulaşabilirsiniz. Bu aramaları yaparken Yandex.Mobil’in bünyesinde barındırdığı görseller özelliğinden de yararlanabilir, aradığınız kelimeyle ilgili görsel öğeleri de görebilirsiniz. Yandex.Mobil’in cep telefonu kullanıcıları tarafından en çok kullanılan ve en beğenilen özelliği kuşkusuz harita özelliği olmaktadır. Bu özellik sayesinde istediğiniz herhangi iki yer arasındaki mesafeyi ölçebilir, yol durumu hakkında bilgi alabilir ve ulaşmak istediğiniz yerlere alternatif yolları öğrenebilirsiniz.
Yandex.Mobil, bünyesinde bulundurduğu özellikler ile Yandex arama motorundan çok farklı değildir. Yukarıdaki hzmetler dışında yararlanılan daha birçok uygulamalar da bulunmaktadır.(hava durumu, haberler…vs)
Kullanım açısından hepimizin elinin altında bulunan cep telefonlarıyla, bilgisayardan yapabileceğimiz birçok işimizi görebiliriz. Kısacası Yandex.Mobil’in size uzaklığı telefonunuzun uzaklığı kadardır. Yandex bu ve benzeri hizmetleriyle kullanıcılarının günlük yaşamalarında yaptıkları işlere büyük bir kolaylık sağlamaktadır.