Yandex Mobil

Arama motoru Yandex giderek artan cep telefonundan internet kullanımını da düşünmüş durumda… Bu amaçla Yandex Mobil adı verilen hizmeti ile cep telefonu kullanıcılarına yönelik olarak arama motoru hizmeti vermektedir. Yandex Mobile ile normal Yandex’te yapabileceğinizbirçok işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yandex Mobil; sizlere tabi ki ilk olarak arama motoru imkanı sağlamaktadır. Bu sayede webte bulmak istediğiniz, aramak istediğiniz bir şeye kolaylıkla istediğiniz arama kriterlerinde ulaşabilirsiniz. Yine Yandex Mobil’inde görseller özelliği vardır. Bu özellik sayesinde yaptığınız aramaları görsel olarak sınırlandırabilirsiniz. Böylece arama sonuçlarında sadece görsel ögeleri görürsünüz. Arama sonucunuza uygun olan resimlere ulaşırsınız. Yandex Mobil’in bizce önemli özelliklerinden birisi harita özelliğidir. Yandex Harita’yı cep telefonunuzda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yandex Harita sayesinde istediğiniz yerleri kolaylıkla görebilir, iki yer arsındaki mesafeyi ölçebilir, trafik ve yol durumu hakkında bilgiler alabilirsiniz. Yine maillerinizi de kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Yandex Mobil’de aslında Yandex’te bulunan birçok özelliğe yer verilmiştir. Yandex Haberler, Yandex Hava Durumu gibi Yandex’in popüler ve sık kullanılan servislerine Yandex Mobil ile rahatlıkla ulaşabilir, bu servislerden faydalanabilirsiniz.

Bilgisayarınız her zaman yanınızda olmasa da cep telefonunuz her zaman yanınızdadır. Yandex Mobil ise cep telefonunuz yanınızda olduğu sürece yanınızdadır. Bu nedenle her türlü web aramanızı, görsel aramanızı, harita aramanızı Yandex Mobil ile kolaylıkla yapabilir, Yandex’in diğer hizmetlerinden de bu şekilde faydalanabilirsiniz.