Yandex Reklam Ajansları

Yandex arama sonuçlarında yer almak isteyen mal ve hizmet satışı yapan firmalar yandex reklam ajansları ile işbirliği içerisinde yandex Direct ile reklam hazırlamakta ve reklamların gösterimi sağlanmaktadır. 56 milyon kullanıcıya sahip olan yandex.ru arama motoru, arama yapan kullanıcı karşısına içerik aramasına göre sonuçları getirerek götürmektedir. Yandex Direct servisi üyelik sistemi ile çalışmaktadır mal ve hizmet satışı yapan firmalar ilk önce üye olmakta ve daha sonra yandex Direct kurallarına göre reklam sayfasını hazırlanmaktadır.

Ürün ve hizmet satışı yapan firmaların hazırlamış olduğu reklamlar yandex sayfalarında arama yapan kullanıcıları reklam vasıtası ile firmaların web sitelerinin ziyaret edilmesi sağlanmaktadır. Hedef kitle web sayfası ziyaret ederek ürün veya hizmet satın alabilmekte, sipariş verebilmekte, firma ile kontak kurabilmekte ve ürün, hizmet, ürün ve hizmet satışı yapan firma tanınır, bilinir hale gelmektedir.

Yandex reklam ajansı web sayfası bulunmayan firmaların kartvizitlerini yayınlamakta ve kartvizit vasıtası ile hedef kitle firmaya ulaşmaktadır. Yandex Reklam gösterimleri içeriğe göre yapıldığı gibi garanti gösterim şeklinde de yapılmaktadır. Ekonomik fiyatlarla tıklama üzerinden ücretlendirme yapılmaktadır ve gösterimden ücret alınmamaktadır. Yandex Direct ile reklam yapan firmalar daima rakiplerinden üstün konumda olmakta ve reklamlar ile hedef kitleye ulaştıkları için hedefledikleri ürün ve hizmet satışına ulaşarak satışlarını yükseltmektedir.