Yandex Reklam Nedir

Yandex Reklam, internet reklamcılığı konusuna yeni bir anlayış getiren reklam türüdür.

Son yılların gözde mesleği hâlini alan “internet reklamcılığı”nın önde gelen firmalarından birisi olmaya başaran Yandex.ru, sağladığı internet reklamlarıyla, reklamverenlere farklı kanallardan milyonlara ulaşma şansı veriyor.

Yandex Reklam Düşük maliyetlerle yalnızca ilgili kullanıcılara ulaşmayı sağlayan Yandex.ru, diğer arama motorlarından farklı olarak, kullanıcılarına reklamcılığın yanı sıra, “haberdar olma” fikriyle hareket ederek, birçok konuda reklam fırsatı tanıyor.

Rusya merkezli olan arama motoru Yandex.ru, başta Rusya olmak üzere, Beyaz Rusya, Kazakistan, Ukrayna ve son atağıyla Türkiye gibi internet kullanıcı ağı geniş olan ülkelere hizmet vermektedir.

Yalnızca arama motoru olarak hizmet vermekle kalmayıp, sağladığı “internet reklamcılığı” ile de, reklamcılık anlayışını farklı bir bakış açısı getiren Yandex.ru, farklı reklam politikasıyla da diğer arama motorlarının yanı sıra, farklı olanaklar da sunuyor.

Kullanıcılarına, mail, uygulama, haber, harita, bulunduğu bölgeye göre haber ve kültür-sanat aktivitelerinden bilgiler veren Yandex.ru, anlaşmalı olduğu reklamverenlerin taleplerine göre de, kullanıcıların ilgi alanlarına göre de, bir reklam politikası izliyor.

Arama motoru, internet reklamcılığı, çevrimiçi internet faaliyetlerinin yanı sıra, tamamen Yandex’e ait olan bir de Yandex Labs şirketi bulunmaktadır.

San Francisco Körfez Bölgesi’nde bir ar-ge laboratuar olan faaliyet gösteren firma, tıpkı arama motoru Yandex.ru gibi adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor.

1997 yılında Yandex Search’ün çıkmasının ardından, 200 senesinde Yandex.ru olarak tamamen aktif hâle gelen ve o tarihten bu yana reklam sektöründe attığı dev adımlarla adından söz ettiren Yandex.ru arama motoru, geleceğin internet reklamcılığı devi olacağa benziyor.

Zira son dönemde Türkiye pazarına attığı adımla da adından sıkça söz ettiren Yandex.ru’ya reklam sektöründen gelen talepler oldukça fazla.