Yandex Reklam Paketleri

Yandex.ru bir arama motorudur ve merkezi Rusya’da bulunmaktadır. Yandex aramaları için web sayfasından faydalanıldığı gibi yandex hizmeti olan yandex reklam paketleri ile mal ve hizmet satışı yapan firmalar hedef kitlelerine de ulaşabilmektedir. Yandex sayfalarında reklamlarının yer almasını isteyen firmalar öncelikle yandex üyeliği gerçekleştirmek zorundadır. Daha sonra pratik bir şekilde yandex Direct sayfaları üzerinde bulunan yönlendirmeler ile belirli kurallar çerçevesinde reklam hazırlanmaktadır. Yandex arama sayfalarında yapılan sorgularla girilen reklamlar eşleştirilerek hedef kitleye ulaşmaktadır.

Yandex reklam paketleri ile gerçekleştirilen reklamlar, içerik reklamları, garanti gösterim reklamları olarak hedef kitleye ulaşmakta, hedef kitleye gösterim dışında yandex çözüm ortağı olan web sitelerinin sayfalarında da firmaların reklamları yer almaktadır. Yandex aramada reklam işlemleri Direct servisi ile gerçekleşmektedir. İnternette ürün ve hizmet arayan kullanıcılara, arama sonuçlarında içerik tabanlı reklamların görüntülenmesi sağlanmaktadır.

Yandex reklam paketleri ile yayınlanan reklamlar hedef kitleye ulaşmakta ve hedef kitle reklam aracılığı ile mal ve hizmet satışı yapan firmaların web sayfasına ulaşmaktadır. Web sayfasını inceleyerek ürün ve hizmet siparişi yapabilmekte, ürün hakkında bilgi edinmekte ve dolayısı ile firmaların ürünleri ve hizmetleri bilinir ve tanınır olmaktadır. Hedef kitleye ulaşma istenen zaman diliminde olabilmekte ve istenen bölge ve şehir seçilebilmektedir.