Yandex Reklam Vermek İstiyorum

Dünyanın 5. büyük arama motoru olan Yandex, 2011 yılından itibaren Türkiye’de hizmet vermeye başlamıştır. Türkiye’deki kullanıcı sayısı sunduğu hizmetler sayesinde her geçen gün giderek artmaktadır.
Yandex kullanıcıları verdikleri reklamlarla, ürün ve hizmet satışlarını arttırabilir. Daha çok müşteri kazanıp, daha geniş alanlara ulaşabilirler. Peki ‘Yandex’e reklam verebilmek için neler yapmak lazım?’ bu konu hakkında sizleri biraz bilgilendirelim.
Yandex Reklam verebilmek için öncelikli olarak yapmanız gereken şey bir Yandex üyeliği edinmenizdir. Yandex üzerinden üye olmadan hiçbir işlem gerçekleştirilmemektedir. Üye olduktan sonra ‘reklam ver’ bağlantısına tıklayıp, hangi ürün ile ilgili olarak reklam vermek istiyorsanız o konuda düzenlemeler yapın ( reklam başlangıç tarihini belirtin, siparişleri hangi e-posta üzerinden cevaplamak istediğinize göre bir e-posta belirtin, reklamların çıkmak istediği zaman aralıklarını belirtin,..vs) Verdiğiniz reklam; başlık, asıl metin, site bağlantısı gibi öğelerden oluşmalıdır. Reklamınızın, daha etkin bir şekilde gösterilmesini ve reklamlardan geri dönüşü hemen almak istiyorsanız,
– oluşturduğunuz başlığa reklamın çıkmasını istediğiniz anahtar kelimeleri de dahil edin,
– firmanızı değil, hizmetlerinizi öven yazılar yazmayı tercih edin,
– satışını yapmak istediğiniz ürünler ile ilgili öne çıkan özellikleri yazın,
– kısa ve öz yazılardan oluşan reklam metni yazmaya çalışın, çünkü konu uzadıkça müşteri sıkılmakta ve metnin tamamının okunma oranı düşmektedir.
Reklamlarınızın nerede ve ne sıklıkta gösterileceğine etki eden tıklama başı maliyeti belirleyin. Buna göre reklamlarınıza gerekli bir bütçe ayırabilir ve bütçeyi istediğiniz zaman arttırıp, azaltabilirsiniz.
Tüm bu ayrıntılarını yerine getirdikten sonra reklamınızın yayınlanması için ödemenizi yapabilir ve reklamlarınızı sorunsuz bir şekilde yayınlayabilirsiniz. Yandex Reklam vermek istiyorum için birlikte çalıştığınız ‘reklam medya ajansları’ yukarıda da açıkladığımız gibi reklamınız konusunda her şeyi size bırakıp ve sizin isteklerinize göre reklam oluşturmaktadırlar. Reklam medya ajanslarının en büyük görevi, müşterilerinin çok fazla para ödemeden, reklamlardan verimli geri dönüşümler almalarını sağlamaktır. Sizlerde satışını yaptığınız ürünle ilgili olarak Yandex’e reklam verebilir ve kazanç durumuzu artırabilirsiniz.

Google Reklam ile ilgili makalelerimizi de okuma için sağ taraftaki kategorileri inceleyebilirsiniz.