Yandex Reklamı

Merkezi Rusya’da bulunan ve İstanbul da ofisi olan yandex.ru arama motoru, yandex reklamı hizmeti de vermektedir. Yandex reklamı, yandex üyesi olan tüm mal ve hizmet satışı yapan firmalar tarafından verilebilmektedir. Reklam hazırlama konusunda da yandex direct web sayfaları hizmet sunmakta ve yönlendirmeler ile hızlı ve pratik bir şekilde hazırlanmaktadır.

Hazırlanan reklamlar yandex arama sayfalarında sorgulama, arama yapan hedef kitleye ulaşmaktadır. Anahtar sözcük ile, içerik ile, garanti gösterim ile hedef kitleye ulaşılmaktadır. Yandex sayfalarında arama yapan kitle reklama tıklayarak mal ve hizmet satışı yapan firmaların web sayfasına ulaşmaktadır. Web sayfasından mal ve hizmet hakkında bilgi alabilmekte, ürün incelemesi yapmakta, e-mail ile bilgi alabilmekte veya ürün ve hizmet satın almak için işlem gerçekleştirmektedir. Web sitesi bulunmayan firmalar ise kartvizitleri ile hedef kitleye ulaşabilmektedir.

Yandex reklamı, firmaların hedeflemiş oldukları satış miktarına ve satış rakamlarına ulaşılması için araç olmaktadır ve en önemlisi yandex reklamı veren firma daima rakiplerinden üstün konuma geçmekte ve hedef kitleye hızlı bir şekilde ulaşmaktadır.

Yandex reklamı yayınlanırken hedef kitle seçimi bölgeye göre yapılabilmekte ve hedef kitleye ulaşılabilecek gün ve saatlerde ulaşma seçeneği bulunmaktadır. Yandex sayfalarında garanti gösterim tercih seçenekleri de bulunmaktadır. Ekonomik bir fiyat uygulaması yapılmaktadır ve sadece tıklama için ücret ödenmektedir.