Yandex Reklamları

Yandex arama motoru yayınlamış olduğu yandex reklamları ile mal ve hizmet üretim ve satışını yapan firmaların tanınmasına, bilinmesine, mal ve hizmet satışının artmasını sağlamaktadır. Yandex kullanıcı firma ve şirketler yandex üyeliği gerçekleştirerek çok düşük fiyatlarla satışını yapmış oldukları hizmet ve malların reklamlarını yandex arama motoru vasıtası ile hedef kitleye ulaşmasına imkan sağlanmaktadır.

Yandex üyeliği gerçekleştiren firmaların reklamları yandex arama sayfalarında yer almaktadır. Yandex direct sayfaları mal ve hizmet satışı yapan firmaların yandex reklam hazırlamalarını kolaylaştırmak amacı ile adım adım reklam hazırlanışına sayfalarında yer vermekte ve hızlı ve pratik bir şekilde yandex reklamları hazırlanarak yandex arama motoru kullanıcılarının aramalarında karşılarına çıkarak, hedef kitle olan kullanıcıların firmaların web sayfasına ulaşmalarını sağlamaktadır.

Yandex direct reklam hizmeti ile firmaların reklamları seçilen sorgular için yandex arama sayfalarında görüntülenmektedir. Anahtar sözcüklere göre de yandex direct in tüm reklamları görüntüleme sayfalarında da görüntülenmektedir. Tıklama başına fiyatlandırma yapılmaktadır. Seçilen anahtar sözcükler için garanti gösterim, süper pozisyon seçenekleri sunulmaktadır.

Yandex reklamlarının gösterileceği hedef kitlenin bulunduğu bölge, şehire göre reklam gösterimi seçimi yapılabilmektedir. Hedef kitleye ulaşılma gün ve saati de seçilerek seçilen gün ve saatte reklam gösterimi yapılması tercih imkanı bulunmaktadır.