Yandex Saat

Yandex’in kullanıcılarına sunduğu saat hizmeti, bulunduğunuz ya da dilediğiniz herhangi bir yerdeki saati öğrenmenizi sağlamaktadır. Bunun yanı sıra Yandex saat özelliğiyle şehirler ve ülkeler arasındaki zaman farkını da göstermektedir.
Bu hizmet sayesinde bulunduğunuz yerden, dilediğiniz başka bir yerin zaman dilimini takip etme olanağınız bulunmaktadır. Yandex arama kısmına,’’saat kaç?’’, ’’saati söyler misin?’’ soru cümlelerini yazıp arattığınız zamanda saat durumu hakkında bilgi almanız mümkündür. Şehirler arası saat farkını da ’’ Ankara ve Londra arasındaki saat farkı’’ şeklinde aratarak öğrenebilmek mümkündür. İstediğiniz yerin saatini web sitenize ya da bloğunuza ekleme gibi bir seçeneğiniz de bulunmaktadır. Yandex saati, yalnızca saatin kaç olduğuyla ilgili bilgi vermekla kalmayıp, günbatımı ve gündoğumu zamanlarını da kullanıcılarının hizmetine sunmaktadır. Saatlerin altında bulunan yorum ekle özelliği sayesinde hatırlamanız için kısa notlar alabilirsiniz.
Yandex’in Türk kullanıcıların gönüllerine taht kurmak amaçlı ramazan ayında iftar ve sahur vakitlerini belirten bir uygulaması da bulunmaktadır. Ayrıca bu uygulamalarda Facebook ve Twitter için paylaş butonu da yer almaktadır.
Yandex’in yaptığı yeniliklerden yola çıkarak Türkiye başta olmak üzere kullanılmaya başlandığı ülkelerde daha çok işler yapacağını söylemek mümkündür.