Yandex Twitter

Türkiye’ de 2007 yılından önce sosyal medya denen organların hiçbirisine rastlamak mümkün değildi. 2007 yılında Türkiye’de Facebook ardından ise Twitter olarak adlandırılan sosyal medya organları ortaya çıkmaya başladı bu organlara çeşitli firmalar veya kişiler tarafından uygulamalar geliştirilmeye başlanınca ortaya bir ticari Pazar çıktı. 

Yandex’în Türkiye’ye gelmesi ise 2011 yılının sonlarında sinyallerini verdi Yandex Türkiye’ye gelmekle kalmadı kullanıcılarına faydalar sunan uygulamalarını da yanında getirdi. Türk dostu bir görüntü sergileyen Yandex Türkiye’de yazılım işi ile uğraşan firmalar ve kişiler tarafından çok ama çok sevildi.

İşte onlardan bir tanesi Yandex Twitter uygulaması artık bir konunun Twitter üzerinde ne kadar popüler olduğunu bu uygulama ile görmek mümkün Yandex’in Twitter ile anlaşmasına göre Yandex Twitter uygulaması ile bir web sitesinde aram yapar gibi bu uygulamadan Twitleri çerisinde arama yapabiliyor ve bu Twitlerin tarihini, saatini kim tarafından atıldığını görebiliyorsunuz. Uygulamaya http://twitter.yandex.com.tr/adresinden ulaşabiliriniz.

Uygulama linkine girdikten sonra arama kutucuğuna aramak istediğiniz konuyu yazın ve ara tuşuna basın gelecek olan ekranda aradığınız konuda ki Twitleri görebilirsiniz.