Yandex Ücretiz Video Uygulaması

Özellikle son birkaç ayda Türkiye’de arama motorları arasında yavaş yavaş kendisini göstermeye başlayan Yandex; sadece web araması değil video aramaları ile de ön plana çıkmaya devam ediyor. Yandex Video ile onlarca bilinen video sitesinde bulunan videolara çok hızlı ve rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bu videolar arasından istediğiniz kriterlere uygun videoları arayabilir ve hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Yandex Video’nun diğer önemli ve güzel bir özelliği ise; istediğiniz videolardan kendinize video listeleri yapabilmenizdir. Böylece sevdiğiniz videoları bir arada toplayabilir. İstediğiniz zaman bunlara rahatça erişme imkanına sahip olabilirsiniz.

Yandex Video birçok video sitesinde taramalar yapmakta ve bu videoları kendi arama sonuçlarına eklemektedir. Yandex özel algoritması, sorgu işlemleri ve bunlara benzer diğer kriterler ile en iyi şekilde aradığınız özellikteki videoları sizlere sunulmaktadır. Yandex Video aramalarında çıkan sonuçlarda ise; videonun adı, eklendiği tarih, video etiketleri, video açıklamaları, video süresi ve videonun diğer özellikleri ayrıntılı bir şekilde yazmakta ve sizler için en uygun olan videonun hangisi olduğuna daha çabuk ve doğru karar verme imkanı sağlanmaktadır.

Peki Yandex Video ile yapabilecekleriniz bu kadar mı? Bu sorunun cevabı kesinlikle hayır… En başta da dediğimiz gibi Yandex Video ile kendiniz için video listeleri oluşturabilirsiniz. Ayrıca bulunan binlerce kullanıcının videolarına yorum yapabilirsiniz. Yapabilecekleriniz bu kadarla da sınırlı değildir. Videolarınızı tanıtarak daha çok beğeni almasını sağlayabilir, bu beğenilme durumuna göre oylamaya katılabilirsiniz.

Yandex Video’daki ekstra arama özellikleri sizi tam olarak aradığınız videoya götürmektedir. Zaman periyodunun belirlenmesi, videonun uzunluğu, kaynak, aile araması gibi ekstra özellikler ile videolar arasından tam olarak istediğiniz videolara ulaşabilirsiniz. Yine video paylaşım özelliği ile hoşunuza giden tüm videoları arkadaşlarınız ile rahatlıkla paylaşabilirsiniz.
Kısacası Yandex Video sizler için en ideal video platformlarından birisidir. Sadece video aramakla kalmaz, diğer birçok ekstra özelliği de sizlerin hizmetine sunar.