Yandex Video

Yandex Video; dilediğiniz videoyu izleyebileceğiniz, her türlü video seçeneklerine erişebileceğiniz, videoları liste haline getirebileceğiniz bir hizmettir.
Bu hizmetle ilgili ayrıntılara değinecek olursak; seçtiğiniz videoyu izlerken daha geniş ekranda devam etmek için genişlet düğmesine tıklatmanız yeterlidir. Ekranınızda sadece videonun olmasını istiyorsanız, ayrıntıları gizle öğesine tıklamanız halinde videoyla ilgili bilgiler ve benzer videolar ekrandan kalkmaktadır. Ekranınızda sadece arama sonuçlarının kalmasını istiyorsanız eğer simge durumuna küçülte tıklamanız yeterlidir.
Yandex.Videoda, video izleyebilmeniz için oynatıcı kaynağının desteklenip desteklenmediğini kontrol etmeniz gerekmektedir, aksi takdirde videolarınız açılmayabilir. Aradığınız bazı videoları izlemek için yer aldığı sayfaya ulaşmak gerekmektedir. İzlediğiniz ve beğendiğiniz videoların altında bulunan bağlantı sayesinde bu videoyu sosyal ağlarda arkadaşlarınızla paylaşabilmektesiniz. Bunun yanı sıra izlediğiniz videoya benzer videoları da görmek istemeniz durumunda << Benzer Videolar>> bölümüne tıklamak gerekmektedir. Bu şekilde hoşunuza giden videoya benzer başka videolara ulaşmanız mümkündür.
Yandex, kullanıcılarına sağladığı bu birbirinden cazip hizmetlerle kullanıcı sayısını gün geçtikçe daha da çok artıracak gibi durmaktadır.