Yandex’e Site Ekleme

Tanıtım amaçlı oluşturduğu reklamlarla kısa sürede dikkatleri üzerinde toplayıp, çok sayıda kullanıcıya ulaşan Yandex, Türkiye pazarına oldukça iddialı bir şekilde giriş yapmıştır. Sadece arama motoruymuş gibi algılanmasının aksine Yandex, bünyesinde bulundurduğu ürünlerle ve kullanıcılarına sunduğu cazip hizmetlerle, dünyanın en büyük arama motoru olan Google’a rakip olabilecek niteliktedir.
Bing ve Google gibi gelişmiş web yöneticisi bulunan Yandex’i, kullanabilmek için ücretsiz bir e-mail hesabı oluşturmak gerekmektedir. Yandex Arama Motoruna site eklemek isteyen kullanıcılara, yardımcı olmak amaçlı yapmaları gerekenler hakkında birkaç bilgi vereceğiz.
Yapmaları gereken ilk işlem htpp://webmaster.yandex.com.tr/ adresine gitmektir. Daha sonra;
– HTML Dosyası
– Meta Tag
– Txt Dosyası
– Whois
– DNS Aracılığıyla
Seçeneklerinden birini kullanarak Yandex’e site ekleyebilirsiniz. Sitenizi Yandex’e yüklemenin size kazandıracağı yararlara gelecek olursak bunlar arasında;
– Sitenizdeki alt sayfalara kimlerin bağlantı verdiğini görmek
– Ziyaretçilerin hangi aramalarla sitenize geldiğini görmek
– Sitenizin arama sonuçlarında daha verimli sonuçlar almasını yollarını öğrenmek
bulunmaktadır.
Sitenizi ekledikten sonra istediğiniz her zaman reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken profesyonel reklam ajanslarıyla işbirliği yapmaktır. İnternet üzerinden verilen reklamlardan geri dönüşümü iyi bir şekilde almak ve verdiğiniz reklamlardan kazançlı çıkmak istiyorsanız mutlaka internet reklamcılığı üzerinden profesyonel iş yapan ajanslarla çalışmalısınız .