Yandex’in Ücretsiz Hava Durumu Uygulaması

Hava durumu özelliği Yandex’in kullanıcılarına sunduğu bir başka hizmettir. Hava durumunu öğrenmek istediğiniz bir konum hakkında size detaylı bilgiler sunmaktadır. Yandex hava durumu ile sadece bulunduğunuz ülke haricinde dünya genelinde birçok yer hakkında bilgi edinmeniz mümkündür. Kullanıcılarına sadece hava durumu hakkında bilgi vermekle kalmayıp rapor şeklinde bilgilendirme yapıyor da diyebiliriz.
Yandex hava durumu sayesinde; rüzgar, bölge basıncı, nem oranı hakkında da bilgi edinmek mümkündür. Bu özellik sayesinde güneşin doğma ve batma saatlerini de öğrenebilmektesiniz. Hava durumu hakkında bilgi almak istediğiniz konumu seçmek için, yer seçim bölümünden dilediğiniz şehri seçebilir ve ulaşmak istediğiniz sonuçları rahatlıkla öğrenebilirsiniz.
Sadece yaşadığınız günün hava raporunu vermekle kalmayıp, sizi önünüzdeki günlerin hava durumunu da bildirip ona göre tedbir almanızı sağlamaktadır. Hava durumu hakkında bilgi verirken bunu size gün üzerinden sunmayıp sabah,öğle ve akşam şeklinde ayrıntılı olarak belirtmektedir. 228 ülke ve 7679 yerleşim bölgesinin hava raporunu sizlere sunmaktadır. Yani tüm dünya hava durumunu öğrenmek size sadece bir tık uzakta bulunmaktadır.