Youtube Reklam Verme Kılavuzu

Video reklam içeriğiniz ne kadar iyi olursa olsun , doğru Google reklam kullanarak oluşturduğunuz YouTube reklam stratejisi olmadan, video kampanyalarınızdan iyi sonuçlar almak zor olabilir.

Facebook reklam kullanarak sahip olduğunuz takipçi sayısı çok olan büyük bir sosyal medya hesabına sahip değilseniz, videonuzu Facebook’ta, YouTube’da ve Instagram reklam verme aracını seçerek birkaç bin kez görüntületebilirsiniz, ancak video reklamınızın görünmesini gerçekten istiyorsanız YouTube’da yayınlamanız gerekir.

Ancak, YouTube reklam kampanyaları Google AdWords üzerinden oluşturulup yayınlanırken, YouTube reklamları standart ücretli aramanızdan ve hatta görüntülü reklamcılıktan çok farklıdır .

YouTube reklam da doğru kitleyi hedefleme ve  video içeriği oluşturmanın yanı sıra , hangi seçeneklerin seçileceğini ve videonuzun hangi özellikleri karşılanması gerektiğini bilmeniz gerekir.

İyi haber, bu yazıda, bütün bunları kapsayacağız. Bugün YouTube’da reklam vermeye başlamak için bilmeniz gereken her şeyi size öğreteceğiz.

Başlayalım!

Neden YouTube Reklamcılığı

İlgi çekici video içeriği oluşturmak, bir metin reklamı yazmaktan veya bir resim reklamı oluşturmadan çok daha zordur. Peki, pazarlamacılar neden YouTube reklamcılığı konusunda çok heyecanlı?

Cevap basit: YouTube reklamcılığı, pazarlamacılara televizyon reklamlarına kıyasla daha ekonomik bir alternatif sunuyor.

On yıllardır, TV reklamları en etkili medya reklamı olmuştur . Bununla birlikte, ulusal olarak yayınlanan bir programdaki 30 saniyelik bir video çok yüksek ödemelere mal olabildiği zaman , TV reklamcılığının tüm avantajları küçük ve orta ölçekli işletmelere tam anlamıyla ulaşamamıştır.

YouTube, tüm bunları değiştirir.

Birçok yönden, TV etkileşimi son birkaç yıldır azalırken, YouTube izleyicileri hızla yükseldi . Her gün, dünya 1 milyar saat YouTube videosunu izliyor . Bu, 100.000 yıla eşdeğer… tüm insanlık tarihlerinden daha fazla – tek bir günde!

YouTube’un muazzam erişim ve izleyicisine ek olarak, YouTube reklamcılığı da geleneksel TV reklamlarından çok daha erişilebilir. 30 saniyelik TV’yi güvence altına almak için yüksek ödemeler yapmak yerine, YouTube reklamverenleri genellikle görüntü başına ödeme yapıyorlar  ve yalnızca bir izleyici reklamı 30 saniyeden fazla izliyorsa ödeme gerçekleştiriliyor (veya tüm reklam 30 saniyeden kısaysa).

Google’a göre, YouTube reklamlarını tamamlanmak üzere izleyen kullanıcıların bir marka kanalını ziyaret etme veya abone olma, marka video paylaşma veya marka tarafından daha fazla izlenme olasılığı daha fazladır.

Başka bir deyişle, YouTube reklamcılığı çalışıyor.

Üst düzey hedeflemeyi ekleyin ( yeni Google aramalarına göre kullanıcıları hedefleme yeteneği dahil ) ve dünyanın en güçlü reklam platformlarından birine sahip olun. YouTube reklamcılığı sayesinde, parlak video reklamlarınızın doğru zamanda doğru kitleye ulaştığından emin olabilirsiniz.

YouTube Reklamcılığı Nasıl Çalışır?

Google, YouTube’da çeşitli farklı video reklamcılık seçenekleri sunar: Yayın içi TrueView reklamlar , TrueView video discovery reklamları ve tampon reklamlar.

Google ayrıca YouTube’da görüntülü reklamlar, yer paylaşımlı reklamlar ve sponsorlu kartlar yayınlamanıza da olanak tanır:

Bu reklamlar, görüntülü reklamların değil, görüntülü reklam ağının uzantılarıdır. Bu nedenle, bu makaledeki video reklamcılık seçeneklerine bağlı kalacağız.

YouTube’un video reklam türlerinin her birinin nasıl çalıştığına bir göz atalım:

Yayın İçi TrueView Reklamları

Çoğu kişi YouTube reklamcılığı hakkında düşündüğünde, Yayın içi TrueView reklamlarını düşünür . Yayın içi reklamlar, izlemek istediğiniz videonun oynatılmaya başlamasından hemen önce çıkan reklamlardır.

YouTube Reklamcılık: Yayın İçi Reklamlar | Yıkıcı Reklam

Çoğu durumda, görüntüleyenler reklamı 5 saniye boyunca izlemek zorunda kalırlar ve ardından, reklamın geri kalanını atlamak veya izlemeye devam etmek seçeneği sunulur.

Bunları doğrudan YouTube videonuzda ayarlarsanız, görüntüleyenleri web sitenize tıklamak gibi belirli bir şeyi yapmaya teşvik eden kartlar oluşturabilir veya ekranları kaldırabilirsiniz. Alternatif olarak, YouTube’un videonuzun ilk 15 saniyesinde görüntüleyeceği tıklanabilir bir  harekete geçirici mesaj (CTA) da oluşturabilirsiniz.

Bu CTA’lar kaygan ve kitlenize reklamınızı görüntüledikten sonra harekete geçmenin kolay bir yolunu sunar. Bununla birlikte, bu CTA’lar normal YouTube kartınızdan çok daha profesyonel olsa da, bir kart veya bitiş ekranı olarak çok dikkat çekmezler. Bu nedenle , YouTube’da videonuzda kartlar ve bitiş ekranları oluşturmak genellikle iyi bir fikirdir .

Klasik atlanabilir 5 saniyelik TrueView yayın içi reklamlarına ek olarak, videolardan önce oynatılan atlanamayan video reklamlar da oluşturabilirsiniz. Bu reklamlar, en az 10 dakika uzunluğunda olan ve 15 saniyeden uzun olmayan videoların ortasında da yayınlanabilir.

Yayın içi TrueView reklamlarıyla ilgili en iyi şey, AdWords’ün video performansınızda size verdiği bilgi zenginliğidir. AdWords’te, videonuzu kaç kişinin tamamlandığını, ne kadar hızlı düştüğünü, CTA’larınızdaki tıklama oranlarını ve daha fazlasını izlediğini görebilirsiniz.

Video oluşturma süreciniz sırasında fazladan içerik çekiyorsanız, videonuzu maksimum performans için optimize etmek üzere bu bilgileri kullanabilirsiniz. Örneğin, 5 saniyelik işarette çok fazla düşüş varsa, ancak videonuzun geri kalanı için çok az izleyici kaybı varsa, çengeliniz (reklamınızın ilk 5 saniyesi) bazı çalışmalara ihtiyaç duyabilir.

Bu durumda, çengelinizi değiştirmeyi ve daha fazla kullanıcının etrafta gezinip gelmediğini, tıklayıp dönüştürmediğini görmek için yeni bir sürüm çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Televizyonun bu tür bir anlayış sunabileceğini görelim!

TrueView Video Discovery Ads (Önceden Adlandırılmış Görüntülü Reklamlar)

TrueView video discovery reklamları, yayın içi reklamlar kadar iyi bilinmemektedir, ancak yine de oldukça yaygındır. YouTube’da bir video için arama yaptıysanız, muhtemelen arama sonuçlarınızın en üstünde bir video keşif reklamı görmüşsünüzdür:

YouTube Reklamcılık: Video Discovery Ads | Yıkıcı Reklam

Arama sonuçları sayfasının üst kısmında reklam olmasaydı, Google olmazdı, değil mi?

Ayrıca, video bulma reklamları da sağ taraftaki video kenar çubuğunda gösterilir:

Video bulma reklamları, 15-60 saniyeden uzun bir videoyu tanıtmaya çalışıyorsanız özellikle kullanışlıdır. İçeriğinizle ilgileniyor olsalar bile, çoğu kullanıcı, video akışını izlemeden önce izlemeye çalıştığınız videoyu izlemeden önce yayın içi video reklamınızın 5+ dakikasını beklemez.

Arama sonuçlarında veya sağ video çubuğunda gördükten sonra reklamınıza tıklayan Ancak, videonuzu görmek isteyenlere,oldukça uzun bir video reklam izletmek çok daha olasıdır.

Tampon Reklamlar

Son olarak, video keşif reklamlarından elde edilen spektrumun tam karşıtı ucunda, tampon reklamlarımız var. Bumper reklamlar, marka bilinirliği oluşturmak ve güçlendirmek için öncelikli olarak kullanılan atlanamaz reklamlardır (6 saniyeden daha uzun değil).

Tampon reklamlar yaygın olarak kullanılan her şey değildir.Bunun bir kısmı, YouTube’un çalışma biçiminden kaynaklanmaktadır. Her görünüm için ödeme yaptığınızda, çoğu reklamverenin tıklama ve yeni iş üretme şansı daha yüksek olan daha uzun bir video yayınlamak isteyeceği anlamına gelir.

Ancak, tampon reklamlar, işletmenizle yakınlık oluşturmanın veya video pazarlama kampanyasını güçlendirmenin harika bir yolu olabilir. Çarpışan reklamları görenlerin orijinal videoyu gördüklerinden, orijinal içeriğin mesajını tekrar tekrar aynı içeriği göstermeden iletmenin harika bir yolu oldu.

Genel olarak, tampon reklamlar bu tür bir yaklaşımla en iyi şekilde çalışır; çünkü reklamlar çok kısa mesajlara veya gerçek reklamlara izin vermeyecek kadar kısadır. Ancak, hayal kırıklığı yaratmadan önünde kalmak istediğiniz bir kitleniz varsa, tampon reklamlar gitmek için harika bir yol olabilir!

YouTube Video Reklam Kampanyası Oluşturma

Bu makalenin amacına uygun olarak, zaten bir dinamik video reklamı oluşturduğunuzu varsayacağım. Burada, bu reklamı bir YouTube reklam kampanyasında nasıl kullanacağımıza odaklanacağız.

Videonuzu YouTube’a yükleyin

Öncelikle, videonuzu YouTube’a yüklemeniz gerekir. Umarım bir YouTube kanalınız vardır eğer yoksa yapmanız gereken ilk iş bir Youtube  kanalı oluşturmak olmalıdır. YouTube kanalınıza giriş yaptıktan sonra, sağ üst köşedeki profil simgenizi tıklayın ve “İçerik Stüdyosu” na tıklayın:

Oradan, sağ üst köşedeki yükleme simgesini tıklayın ve ardından videonuzu YouTube’a yükleyin.

Videonuz için bir URL’niz olur olmaz, Google AdWords hesabınıza gidip yeni video kampanyanızı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Kampanyanızı Oluşturun

AdWords hesabınıza giriş yapın, “Kampanyalar” sekmesini tıklayın, mavi “+” düğmesini tıklayın ve “Yeni kampanya” yı tıklayın. Seçim için birkaç tür kampanya sunulacak.

“Video” yu seçin ve ardından marka bilinirliği veya dönüşüm elde etmek isteyip istemediğinize karar verin. Doğru amaç öncelikle video içeriğinize bağlı olacaktır, ancak videomız özellikle zor bir satış konuşması yapmadığından, “Marka bilinirliği ve ulaşımı” ile devam edelim.

Kampanya Ayarları

Bir sonraki sayfada, kampanya ayarlarımızdan başlayarak birçok seçeneğimiz var:

İşletmenize uygun bir ad, ihtiyaçlarınızı karşılayan bir bütçe seçin, içeriğinizle eşleşen bir dil ve pazarlama stratejinize uyan başlangıç ​​/ bitiş tarihleri.

Ardından, hedef kitlenizin istediğiniz bölgeleri belirleyerek, arama çubuğunu “Yerler” altında kullanmanızı öneririz. Burada belirli yerleri girebilir ve ardından hedefleme seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. AdWords, belirli yerleri hedefleme veya hariç tutma olanağını verir. Bu nedenle, konum ayarlarınız zaman ayırmaya değer.

Şimdilik, bu ayarların geri kalanını tek başına bırakacağız, ancak teklif stratejinizi değiştirmek veya videonuzun yalnızca YouTube’da gösterilmesini sağlamak istiyorsanız, bunu sırasıyla “Teklif stratejisi” ve “Ağlar” altında ayarlayabilirsiniz. . Ayrıca, reklamlarınızın yalnızca günün belirli saatlerinde göründüğünden emin olmak için gün bölümlemesini kullanmak isterseniz, bu seçeneği “Gelişmiş seçenekler” altında bulabilirsiniz.

Reklam Grubu Ayarları

Ardından, reklam grubunuzu ayarlamanız gerekecek. Reklamınız için hedefleme ayarlarını seçtiğiniz yer bu yüzden bu bölümden geçerken daha dikkatli olmalısınız.

Bir ad ve maksimum teklif seçmek oldukça basittir, ancak reklamlarınızla hedeflemek istediğiniz kişileri seçerken işler biraz daha karmaşıklaşır. Burada seçtiğiniz kitle, YouTube reklam başarısı veya başarısızlığı üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaktır. Bu nedenle, her bir hedefleme seçeneğine daha yakından bakalım:

Demografik

Basit görünmesine rağmen, birçok reklamveren, görüntülü reklamcılıkta demografik verilerin gücünü görmezden gelir. Örneğin, hedef pazarınız 25 yaşın altındaki kadınlardan oluşuyorsa ve video reklamlarınız öncelikli olarak 65 yaşından büyük erkeklere gösteriliyorsa, bir şeyleri düzeltmeniz gerekebilir.

Hedef demografik kimin için gereken olması, açık bir Google Analytics, Demografi alt menüsünü genişletin ve ardından tıklayın “Kitle” tıklayıp “Genel Bakış”.

Ardından, segmentinizi “Dönüştürücüler” olarak değiştirin:

Google Analytics’teki Demografik Hedefleme ile Dönüştürücüler İçin Filtreleme

Bu raporu kullanarak, görüntülü reklamlarınızla hangi yaş ve cinsiyet demografisini hedeflemeniz gerektiğini kolayca görebilirsiniz.

AdWords Rapor Düzenleyici’yi kullanarak hedef kitleniz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz :

Rapor Düzenleyicide Metin Reklam Demografilerini Görüntüleme

Bu durumda, bir müşteri kadınlardan aldığı kadar erkeklerden 3 kat fazla tıklama alıyorsa, bu müşteri için, sadece kadınları hedeflemek muhtemelen kötü bir fikir olur.

Bu verileri elinize aldıktan sonra, görüntülü reklamcılık demografik verilerinize göz atmanın zamanı geldi. AdWords’ü açın, uygun kampanyayı tıklayın ve Görüntülü Reklam Ağı’nı tıkladıktan sonra, Demografi’yi tıklayın:

Görüntülü Reklam Ağı’nda Demografik Verileri Görüntüleme

Son iki rapor ile bunun arasındaki benzerlikleri fark ettiniz mi?

Bu raporda, AdWords, reklamlarınızı gören, tıklatan ve dönüştüren kişilerin yaşını, cinsiyetini ve ebeveynlik durumunu gösterir. YouTube reklamcılık reklam gruplarınızın demografi hedeflemesini web sitenizi ziyaret eden ve reklamlarınızdan dönüştürülen demografiyle eşleştirmek genellikle iyi bir fikirdir.

Bu nedenle, demografi ayarlarınız reklam gruplarınızda “ayarlayıp unut” gibi görünebilir. Bu öğeyi doğru bir şekilde almak, video reklamınızdan elde ettiğiniz sonuçlar üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir.

Kitleler

Bu bölümde, Google’ın çevrimiçi davranışlarına göre ürettiği üç farklı “kitle” türünü seçebilirsiniz:

Benzeşme

Onunla yüzleşelim, Google bizim hakkımızda çok şey biliyor. Tam arama sorgularının% 67,5’u Google’da gerçekleşiyor ve Google yaptığınız aramaları, ziyaret ettiğiniz siteleri ve bu sitelerde gerçekleştirdiğiniz eylemleri de izler.

Bu verileri kullanarak Google, çıkarlarımızı düşündüklerini düşündüğümüze dayanarak bizi “kovalara” yerleştiriyor. Bu “kovalara” yakın ilgi alanı kitleleri denir. Gizlilik hakkında ne istediğinizi belirtin, ancak çevrimiçi reklamverenler için bu tür bilgiler inanılmaz derecede kullanışlı olabilir.

Bu Yakın İlgi Seyircisi çok yararlı olsa da, bu “kovalar” her zaman düşündüğümüz kadar sıkı odaklanmaz. Sonuç olarak, Yakın İlgi Alanı Kitleleri hedefleme, genellikle alakalı ilgi alanlarına sahip, ancak bir müşteri olma olasılığı yüksek olan veya olmayan bir çok kişiyi hedeflediğiniz anlamına gelir.

Özel Yakın İlgi Alanı Kitleleri bunu değiştirdi.

Özel Yakın İlgi Alanı Kitleleri ile, Google’ın önceden tanımlanmış “gruplarından” birini seçmezsiniz. Bunun yerine, ilgi alanlarını ve hatta URL’leri kullanarak tam olarak kime ulaşmak istediğinizi seçebilirsiniz.

Dolayısıyla, sektörünüz bir rakibiniz varsa , tek yapmanız gereken, o siteyi ziyaret eden kullanıcıları hedefleyen bir Özel İlgi Alanı Kitlesi oluşturmaktır ve görüntülü reklamlarınızın bir reklamın önünde görünme şansı çok yüksektir.

Niyet ve yaşam olayları

Pazardaki kitleler, açılış sayfalarını dönüştürmek, reklamları tıklamak, vb. Gibi satın alma davranışları sergileyen belirli sektörlerdeki kullanıcıları hedefler. Başka bir deyişle, satın aldığım yeni araba için seçenekler araştırıyorsam, – market kitleleri yeni bir araba satın alma konusunda bana reklam vermek için. Bu, tıklamamı standart bir görüntülü reklamdan daha iyi kazanmanızı sağlar. Benzer şekilde, yaşam olayına göre hedefleyebilirsiniz. Yani, bir düğün mekanı kiralarsanız, “Yakında evlenmek” yaşam etkinliği kategorisini kullanarak potansiyel müşterileri hedefleyebilirsiniz. Google’ın henüz bir “yaşam etkinliği” kategorisi yok, ancak gruplarından birine girerseniz, denemek için harika bir seçenek olabilir.

Yeniden pazarlama

Son izleyici benim favorim, çünkü sitenizi ziyaret eden kişilerden oluşturuldu … ancak dönüşüm sağlamadı. Zamanlama yanlış olabilir. E-postaları veya sosyal medyaları tarafından rahatsız olabilirler. İş yerinde veya evde bir şeyler, dönüşmeden önce onları uzaklaştırabilir. İmkanlar sonsuzdur. Yeniden pazarlamanın devreye alındığı yer burasıdır . Tarayıcılarına bir çerez yerleştirerek, markanızın bu “kayıp” ziyaretçilerin önünde kalmasını sağlayabilir ve onlara ne kadar harika olduğunu hatırlatırsınız!

Anahtar kelimeler

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Google’da aktif olarak aradıklarına göre YouTube’daki potansiyel müşterileri hedefleyebilirsiniz. Bu, YouTube reklamlarını ücretli arama ağı reklam stratejinizin bir uzantısı olarak kullanmanıza olanak tanır. Ancak bunu yapmak için doğru anahtar kelimeleri hedeflemeniz gerekir.

Bu biraz tahmin oyunu gibi görünebilir, ancak görüntülü reklamlarınızın yanı sıra ücretli arama kampanyaları yayınlıyorsanız, kullanıcıların ürün veya teklifinizle ilgilendiklerinde hangi kelimeleri ve kelime öbeklerini kullandığını kolayca öğrenebilirsiniz.

Kullanıcıların metin reklamlarınızı nasıl bulduğunu görmek için AdWords’ü açın, zaman pencerenizi 6-12 haftaya ayarlayın ve Anahtar kelimeler sekmesini tıklayın. Ardından, “Arama terimleri” ni tıklayın:

Görüntülü Reklamcılık İçin Arama Terimleri Raporunu Kullanma

Buradan, en iyi trafiğinizi üreten arama sorgularını tanımlamak için Gösterimler, Tıklamalar ve / veya Dönüşümler’i kullanabilirsiniz. Anahtar kelimelerinizi belirledikten ve yükledikten sonra, bir ay beklediğinizde, Google doğru siteleri bulur ve reklamlarınızı artırır. Bu işlem tamamlandığında, sonuçlarınızı kontrol edebilir ve hedef anahtar kelimelerinizin değiştirilmesinin gerekip gerekmediğini görebilirsiniz.

Başlıklar

Şu ana kadar ele aldığımız hedefleme seçeneklerinin aksine, konu temelli hedefleme, Google’ın bir kullanıcının reklamınızın görüntülenip görüntülenmeyeceğine karar vereceğini bildiklerini kullanmaz. Bunun yerine, konuya göre hedeflediğinizde, videolarınızın belirli bir konuya adanmış kanalların videolarından önce gösterilmesini teklif edersiniz.

Ya da, en azından, Google kanalları düşünen belli bir konuya ayrılır …

Bu listedeki seçeneklerden, konuya göre hedefleme, reklam gruplarınızı oluşturmanın en az tahmin edilebilir yollarından biri olabilir. Sadece iyi bir şekilde işe yarayabilir.

Yerleşimler

“Konular” gibi, yerleşime göre hedefleme belirli bir potansiyel müşteri türünü hedeflemekle ilgili değildir. Bununla birlikte, “Konular” dan farklı olarak, yerleşim hedefleme rastgele değildir – alabileceğiniz kadar spesifiktir.

Genel bir konuyu hedeflemek ve Google’ın neleri takip ettiğinizi bilmesini beklemek yerine, yerleşim hedefleme ile hedef kitlenizin izleyeceğini düşündüğünüz belirli YouTube reklam kanallarını seçersiniz.

Bu, YouTube reklam alabileceğiniz kadar spesifik. Tek olası sorun, seçtiğiniz kanalları kimin izlediği konusunda yanlış olabileceğiniz veya hedeflediğiniz kanalların büyük bir izlenme sayısı yoksa istediğiniz sayıda görünüm elde edemeyeceğiniz yönündedir.

Ancak, hedeflemek istediğiniz kanallarda kendinize güveniyorsanız, “Yerleşimler” video reklamlarınızı hiper odaklı bir kitleye sunmanın harika bir yolu olabilir.

Hedeflemenizi seçtiğinizde, “Reklam grubu” bölümünü tamamlamayı nasıl seçeceğinizden bağımsız olarak, ekranınızın sağ üst köşesindeki “Haftalık tahminleriniz” hesap makinesine göz atın.

Bütçenizi, tekliflerinizi, hedeflemenizi ve video URL’nizi girdikten sonra, ayarlarınızı değiştirdiğinizde bu sayı güncellenecek ve potansiyel kitlenizin ne kadar büyük olduğu konusunda bir fikir edinmenizi sağlayacaktır. Hedef kitlenin doğru büyüklüğü nihai olarak hedeflerinize ve bütçenize bağlı olacaktır.

Video Reklam Reklamı Oluşturma

Son adım muhtemelen en kolay olanıdır. Videonuzun YouTube URL’sini yapıştırdıktan sonra, AdWords sizin için reklamınızı oluşturur. Tek yapmanız gereken, kullanıcıların reklamınızı tıkladığında gitmesini istediğiniz hedef URL’yi ve Google’ın reklamınızla göstereceği bir görünen URL’yi girmektir.

Önerilen videolar bölümünün yukarısında görünen tamamlayıcı resim için özel bir resim eklemek isterseniz, bu bölümde 300 x 60 piksel boyutunda bir resim yükleyebilirsiniz (veya AdWords’ün sizin için bir resim seçmesine izin verebilirsiniz).

Her iki durumda da, kalan her şey reklam için bir isim seçip “Kaydet ve devam et” i tıklamaktır! Google, reklamınızı onayladıktan sonra çalışır durumda olacaksınız.

YouTube Reklamcılığının En İyilerini Yapmak

Video kampanyanızı başlattığınızda, Google reklamlarınızı inceleyecektir. Bir gün içinde onaylanmalı ve tıklama ve dönüşüm almalısınız.

Ancak, YouTube reklam tam olarak “onu ayarlayıp unutmaz” dır. Aslında YouTube reklam kampanyalarının çoğunun başarısız olmasının en büyük nedeni dikkat eksikliği.

Ne yazık ki, YouTube reklam kampanyalarının yalnızca yaklaşık% 10’u haftada bir kez bile optimize edilmiştir . Burada, Disruptive’de incelediğimiz hesaplara dayanarak, hesapların% 72’sinin bir aydan fazla bir süre içinde dokunulamadığı görülüyor!

Peki, hesabınızı ne sıklıkla optimize etmelisiniz? Her şey trafiğinize ve bütçenize bağlıdır.

Belirli bir miktar üzerindeki bütçeler için, en azından kampanyalarınıza en az haftada bir kez kapsamlı bir inceleme yapmalısınız. Ancak, hesabınızdan gerçekten en iyi şekilde yararlanmak için, kampanyalarınızı muhtemelen haftada en az 3 kez gözden geçirmelisiniz.

Yeni bir video kampanyası için daha da ilginizi çekmeniz gerekiyor. Hesabınızı günde en az 3 kez kontrol etmek iyi bir fikirdir. Görünümlerinize, görüntüleme sürelerine, tıklamalara, dönüşümlere ve görüntüleme dönüşümlerine göz atın. Bunlar, video reklam performansınızın temel göstergeleridir!

AdWords’e ayda çok fazla ödemeler yapmıyorsanız, günlük kontrol için bir gün içinde yeterli veri oluşturmayacaksınız, ancak bazı şeyleri yakından takip etmek iyi bir fikirdir. Bir ayda kaç tıklama aldığınıza bağlı olarak, özellikle hafta sonlarında kampanyalarınız sorunsuz bir şekilde çalışıyorsa, her hafta kontrol edilmesi yeterli olacaktır.

Genel bir kural olarak, YouTube kampanyalarınızda daha fazla zaman harcayacağınız da, daha iyi performans gösterecektir. Tabii ki, günde 3 kez büyük değişiklikler yapmak zorunda değilsiniz, ancak hesabınıza yakın sekmeleri tutmak size gerçekten harika performans elde etmek için ihtiyacınız olan bilgileri sağlayacaktır.

Sonuç
YouTube reklam, video reklamlarınızı alakalı, ilgili bir kitlenin önünde yayınlamanın inanılmaz bir yoludur. Evet, video içeriği daha fazla iş gerektirir, ancak çoğu pazarlamacının daha fazla video içeriği üretmeye doğru ilerlemesinin birçok nedeni vardır.

Video içeriğiniz ne kadar iyi olursa olsun, kitleler görmüyorsa, işinizi çok iyi yapmaz. Ancak, cephaneliğinizdeki bu videoyla, iyi hedeflenmiş, başarılı bir YouTube reklam kampanyası başlatmanın yolunda iyi olmalısınız!