Avea yeni telefonu inTouch için Yandex ile İşbirliği Yaptı

Türkiye odaklı yaptığı yatırımlara hız kesmeden devam eden Yandex’ten gelen son yenilik cep telefonu kullanıcılarını memnun eder niteliktedir. Avea ile mobil alanında büyük bir anlaşmaya imza atılmıştır.
Avea’nın kendi markası ile hizmete sunduğu, Avea inTouch zenginleştirilmiş içeriğiyle Yandex ile birlikte çalıştı. Android işletim sistemleri yararına ücretsiz olarak sunduğu 3 boyutlu arayüz Yandex Shell, Yandex’in bünyesinde barındırdığı çok sayıda hizmeti de beraberinde getirmektedir.(haber, hava durumu, harita, trafik yardımı,..vs)
Yandex Shell’in Avea inTouch için hazırlanan yeni sürümünde, tüm paneller ve temaların özel olarak geliştirildiği görülmektedir. Avea inTouch kullanıcıları bu cihazı aldıkları zaman Yandex uygulamaları yüklü olarak kullanıma hazır bulunmaktadır. Diğer Android kullanıcıları ise, bu uygulamayı cep telefonlarına indirmek için Yandex sayfasını ziyaret ederek, bu işlemi gerçekleştirebilirler.
Aralık ayında yapılan ve henüz yeni olan bu anlaşma sayesinde kullanıcılar, ilerleyen zamanlarda daha farklı ve özel uygulamalarla cep telefonlarından internete girmenin kolaylığını Yandex ile yaşayacak gibi görünüyor.